Clijsters dönüş sinyali verdi

Dünya sıralamasının eski 1 numaralarından Kım Clijsters, yeniden kortlara dönebileceğinin sinyallerini verdi. 2007 yılında henüz 23 yaşında tenisi bıraktığını açıklayan Clijsters, bu yıl ABD’de düzenlenecek bir takım turnuvasına katılacağını açıkladı.

18.03.2009 - 15:10

Clijsters dönüş sinyali verdi

Kim Clijsters, 2005 yılında Amerika Açık Tenis Turnuvası’nı kazandığında kariyerinin zirvesindeydi. Ancak ard arda gelen sakatlıklar genç Belçikalı raketin peşini bırakmadı.

Dünya sıralamasında 1 numaraya kadar yükselen Clijsters, Mayıs 2007'de henüz 23 yaşındayken kortlara veda ettiğini açıkladı.

Geçen yıl bir bebek sahibi olan Clijsters'ın, yeniden kortlara dönmek istediği yolundaki dedikodular kulaktan kulağa yayılıyordu. Belçikalı tenisçinin bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek bir takım turnuvasına katılacağını açıklamasıyla, tenis dünyasında Clijsters'ın kortlara döneceği beklentisi de arttı.

Eski antrenörü Carl Maes de, Clijsters'ın yeniden tenise döneceği konusunda olumlu konuştu. Belçikalı raketin halen çok genç olduğunu vurgulayan Maes, sakatlığının etkilerini tamamen üzerinden atması halinde, Clijsters'ın grand slamlerde yeniden tehlikeli bir rakip haline gelebileceğini savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...