Collina'dan tam destek

Eski hakem Pierluigi Collina, FIFA tarafından kabul görmeyen video teknolojisine tam destek verdi.

Ntvspor 29.12.2009 - 12:54

Collina'dan tam destek

Fransa ile İrlanda arasındaki baraj maçında, Thierry Henry'nin elle yaptığı asist sonucu takımını 2010 Dünya Kupası’na taşıması, tartışmalı pozisyonlarda video teknolojisinden yararlanılması konusunu yeniden gündeme taşıdı. FIFA, insan unsurunu ortadan kaldıracağı gerekçesiyle video teknolojisine şiddetle karşı çıkıyor. FIFA karşıtı cepheye ise çok önemli bir isim daha katıldı.

Eski İtalyan hakem Pierluigi Collina, hakemlerin giderek daha fazla eleştirildiğine dikkat çekti ve video teknolojisinin hayata geçirilmesini istedi. "Bu böyle devam edemez" diyen Collina, "Hakemler maç sonunda tüm hatalarının tek tek ayıklanıp; kamuoyunun önüne atılacaklarını biliyor. Bu baskı altında maç yönetmeleri çok zor. Bu nedenle video teknolojisinden yararlanmaları çok önemli" ifadelerini kullandı.

Hakemin anlık olarak karar vermek zorunda olduğunu vurgulayan Collina, teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, FIFA’nın hataları ortadan kaldıracak bir sisteme neden izin vermediğini anlayamadığını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...