TRABZON - Turkcell Süper Lig'de 12 puan ile 9. sırada bulunan Tabzonspor'un Arjantinli oyuncusu Gustavo Colman, kimsenin asla karamsarlığa kapılmaması gerektiğini söyledi.

Bordo-mavili takımda 5 gol, 4 asist ile bu sezonun en verimli oyuncusu olan Gustavo Colman, kulübün internet sitesinde açıklamalarda bulundu.

Bu sene lige Sivasspor galibiyetiyle çok iyi bir başlangıç yaptıklarını anımsatan Colman, ''Sonrasında büyük bir hataya düştük. Lige yeni yükselen Diyarbakırspor ve Manisaspor'u farkında olmadan küçümsedik. Bu takımları küçümsememizin faturasını ağır bir biçimde ödedik'' dedi.

Günümüz futbolunda takımlar arasında derin uçurumların bulunmadığını ifade eden Colman, ''Ardından o maçlardaki kadar kötü oynamadık ve yavaş yavaş ayağa kalkmaya başladık. Geçtiğimiz sezon zirveyi kovalayan Sivasspor, şimdi ligin dibinde. Bu da şunu gösteriyor, futbolda her şey mümkün. İyiyken kötü, kötüyken iyi olabilirsiniz. Asla karamsarlığa kapılmamak gerekiyor. Azimli ve istekliyiz. Şu an belki gerideyiz ama ileride yukarı çıkabiliriz. Bunu sonuna kadar kovalayacağız'' diye konuştu.

Colman, özellikle Galatasaray karşısında çıkardıkları oyun sonrası iyimser olduğunu kaydederek, ''Kendimizi oyunun içinde tutuyoruz, rakiplere karşı çok ciddi bir direnç gösteriyoruz. Bazen büyük şanssızlıklar da yaşıyoruz. Şanssız goller yiyoruz ve net golleri kaçırıyoruz. Daha işin başındayız. Oynayacağımız birçok maç var. Ligin zirvesine geri dönebilme imkanımız bulunuyor. İlk yarıyı mümkün olduğu kadar tepede tamamlayıp, ikinci yarıda Avrupa kupalarını ve şampiyonluğu tekrar zorlayacak potansiyelimiz halen var.'' dedi.

GALATASARAY MAÇI
Arjantinli oyuncu, 4-3 kaybettikleri Galatasaray maçını yüksek bir ritimde oynadıklarını, karşılaşmada 2-0 yenik duruma düşmelerine rağmen dirençlerini hiç kaybetmediklerini kaydederek, ''İlk yarının son dakikalarında farkı bire indirince iyiden iyiye oyuna döndük. İkinci yarının başında benim attığım golle de eşitlik sağladık. Bu gol sonrası maçı kazanacağımıza dair olan inancımız müthiş bir derecede arttı. Herkesin gördüğü gibi o andan itibaren oyunun iki kırılma noktası vardı. İlki Serkan'ın kaçırdığı gol, ikincisi ise yine Serkan'a yapılan müdahale ve çalınmayan penaltı. Bunlar maçı bambaşka noktalara taşıyabilirdi. Özellikle penaltı pozisyonuyla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Hakemin bunu çalmamasına çok da şaşırmıyorum. Çünkü Galatasaray kendi sahasında oynuyor ve hakem de büyük bir taraftar baskısı altında kalıyor. Zihinsel olarak hakemler bunu kaldıramayabiliyorlar. Arjantin'de de Boca Juniors'un birçok maçında bunlar yaşanıyor. İç sahada oynanan maçlarda hakemler Boca aleyhine karar vermekten çekiniyorlar.'' şeklinde konuştu.

PERFORMANS ARTIŞI
Geçen sezonun kendisi için geçiş yılı olduğunu dile getiren Colman, ''Türkiye ligini, burada oynayan oyuncuları, kulüpleri ve yapılarını, takımımın yapısını artık tanıdım. Bu geçiş yılını hiç de kötü olmayan bir performansla atlatmayı başardım. Bu sene ise Türkiye ligini çok daha iyi tanıyorum. Maç içerisinde tanıdığım oyuncuların neler yapacağını biliyorum ve kendimi de buna göre konumlandırıyorum. Dolayısıyla edindiğim tecrübeler sayesinde yüksek bir performansla oynuyorum'' diye konuştu.