Constantini'nin umudu az

EURO 2012 eleme grubu'ndaki rakiplerimizden Avusturya'nın teknik direktörü Constantini finalere kalmanın gerçekçi olmadığını ama bunun için çaba sarf edeceklerini söyledi.

07.02.2010 - 17:36

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde (A) Grubu'nda Türkiye ile birlikte yer alan Avusturya Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Dietmar Constantini, Avusturya'nın finallere kalmasının gerçekçi gözükmediğini, ancak bunu başarmayı amaçladıklarını söyledi.

Constantini, kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye, Almanya, Belçika, Avusturya, Kazakistan ve Azerbaycan'dan oluşan (A) grubunu değerlendirdi. Almanya ve Türkiye'nin grubun en güçlü iki takımı olduğunu söyleyen Constantini, "Belçika da iyi bir rakip. Azerbaycan ve Kazakistan da bize 3 puanı ikram etmeyecek. Hedefimiz aynı. Finallere kalmak gerçekçi gözükmüyor, ancak bunu başarmayı amaçlıyoruz" dedi.

Avusturya Futbol Federasyonu Başkanı Leo Windtner de yaptığı açıklamada, kuradan memnun olduğunu ve Türkiye ve Almanya ile yapacakları maçları kalabalık bir taraftar topluluğunun izleyeceğini söyledi. Windtner, "Doğal olarak Almanya favori. Ancak ikincilik mücadelesi de ilginç olacak" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...