Cora: Formamı özledim

Trabzonspor'un uzun süredir sahalardan uzak kalan savunma oyuncusu Tayfun Cora, yeşil sahaları, futbol topunu ve formasını çok özlediğini söyledi.

03.06.2010 - 11:32

Cora: Formamı özledim

TRABZON - Trabzonspor'un uzun süredir sahalardan uzak kalan savunma oyuncusu Tayfun Cora, yeşil sahaları, futbol topunu ve formasını çok özlediğini söyledi.

Tayfun Cora, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, yaşadığı sakatlığın kendisini ilk zamanlarda çok etkilediğini belirterek, ''Ancak zamanla buna alışmak zorunda olduğumu düşündüm. Formama bir an önce ulaşabilmek için doktorumun verdiği program doğrultusunda tedavimi ve çalışmalarımı yoğun şekilde sürdürüyorum. Günde 2-4 saat arasında salonda ve sahada kondisyon çalışması yapıyorum. Davraz kampında takımla birlikte koşulara başlayacağım ancak topla çalışmam oradaki durumuma göre belli olacak'' dedi.

Formasını çok özlediğini dile getiren Tayfun, ''Futbolu çok seviyorum. Yeşil sahaları, futbol topunu ve formamı çok özledim. Arkadaşlarımla birlikte mücadele etmenin, taraftarlarımızla kucaklaşmanın, galibiyet sevinçlerinin hasretini yaşıyorum. Bir an önce iyileşip yeni sezonda takımdaki yerimi almak istiyorum'' diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası'nın kazanılmasının kendisini sevince boğduğunu dile getiren Tayfun, şöyle devam etti:

''Böyle bir başarıya hem bizim, hem taraftarlarımızın hem de camiamızın çok ihtiyacı vardı. Zaten kupa sonrası taraftarlarımızın sevinci görülmeye değerdi. Böyle bir başarıyı elde etmenin ayrı bir önemi daha var. Biz Trabzonlu oyuncular olarak kupa şampiyonluğunun ya da lig şampiyonluğunun ne demek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ancak kadromuzda bulunan yabancı oyuncuların başarı durumunda neler olacağını görmesi iyi oldu. Kupa şampiyonluğunda böyle bir coşku yaşanıyorsa, şampiyonluk durumunda neler olacağını onlar da tahmin edemiyorlar.''

Şenol Güneş'in takım üzerinde çok ciddi bir etkisinin olduğunu anlatan Tayfun, şunları kaydetti:

''Şenol hocanın Trabzon'u ve Trabzonspor'u ne kadar iyi tanıdığını biliyoruz. Futbolcularla diyaloğu da üst seviyede. Herkesin derdini dinleyip ona göre çözümler üretiyor. Onun göreve gelişinden sonra takımdaki tüm oyuncuların kendilerine olan güvenlerinin arttığını söyleyebilirim. Her oyuncuyla aynı derecede ilgilenmesi, futbolcular için bulunmaz bir yaklaşımdır. Bu da ciddi bir rekabet ortamının oluşmasını sağladı. Rekabet de bizim gerçekleştirdiğimiz çıkışın arkasında yatan faktördü.''

Gelecek sezon zirvede olmak istediklerini dile getiren Tayfun, ''Bu yıl Bursaspor önemli bir başarıya imza atarak şampiyon oldu. Gelecek sezon teknik direktörümüz Şenol Güneş ile birlikte bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum. İyi bir kadromuz var. Yapılacak takviyelerle birlikte çok daha iyi duruma gelebiliriz'' dedi.

Evliliğin kendisini olumlu etkilediğini söyleyen Tayfun, ''Evlendikten sonra hayatım iyice düzene girdi. Evliliğin yararlarından hep bahsedilirdi, ben şimdi bunu daha iyi anlıyorum' diyerek sözlerini tamamladı

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...