Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio, yasa dışı bahis olaylarında gözaltına alınan futbolcularla ilgili, ''Oraya şüpheli olarak gittiler. Bir an önce aramıza dönmelerini bekliyoruz'' dedi.
 
Operasyonda kendi sporcularının da gözaltına alındığının hatırlatılması üzerine Couceiro, ''Gözaltına alınan futbolcularımız potansiyeli olan oyuncular. Bu futbolcuların böyle bir işe bulaştıklarına inanmak istemiyorum. Her iki oyuncumuzu da çok iyi tanıyorum, çok iyi insanlar. Aramıza geri dönmelerini bekliyorum. Ekibimize katılıp, işlerine devam etmelerini bekliyorum. İkisi de potansiyelli, kaliteli futbolcular'' diye konuştu.
 
Couceiro, futbolcularının gözaltına alınmasının hafta sonu oynayacakları Kasımpaşa maçını etkilemeyeceğini savunarak, ''Haber dünyanın her yerinde duyuldu. Diğer ülkelerde ortaya çıkma şekli iyi olmadı. Yurt dışına gönderilen haberler farklı gidiyor anladığım kadarıyla. Kanıtlanmamış ama suçu olan insanlar gibi görünüyorlar. Onun için bir şey söyleyemiyorum. Sonuna kadar araştırılmalı. Yoksa, ortada çok büyük bir ayıp var. Umarım sıkıntı yoktur. Aramıza suçsuz
olarak dönmelerini bekliyorum'' dedi.

Kulübün adının olumsuz bir konuyla anılmasının iyi olmadığını kaydeden Couceiro, ''Şüpheli olarak gittiler, henüz kanıtlanmış bir şey yok. Burası hukuk devleti, bizim kanuna inanmaktan başka çaremiz yok. Yargının vereceği karara saygılı oluruz. Gaziantep'in birinci takımı ile alakalı bir durum değil. Gözaltındaki futbolcuların hiçbiri A takımda oynamadı'' ifadelerini kullandı.
 
Jose Coucerio, hafta sonu deplasmanda Kasımpaşa maçına çıkacaklarını hatırlatarak, bu maçın zor geçeceğini dile getirdi. Gençlerbirliği karşısında galibiyet alan bir takımla oynayacaklarını hatırlatan Coucerio, şöyle konuştu:''Rakibimizin sahası bildiğim kadarı ile iyi değil. Bu her iki ekip için de kötü. Ofansif bir ekibe karşı mücadele vereceğiz. Rakibi dengesizleştirecek futbolcuları var. Eğer olumlu skorla ayrılmak istiyorsak, Beşiktaş karşısındaki oyunu oynamamız lazım. Onlar için işler yolunda gidince rakipleri zorlanıyor. Oynadıkları zaman da arkalarında boşluk bırakıyorlar. Bizim de gol atma şansımız olacak.''
 
Başarılı savunma oyuncu Stjepan Tomas da rakibin geçen hafta Gençlerbirliği'ne karşı galibiyet elde ettiğini hatırlatarak, ''İyi oynayan, mücadele eden bir ekip. İki ya da üç gol birden atabiliyorlar. Yalnız defanslarında sıkıntı var. İyi oyuncuları var. Onları durdurabilirsek, biz de defansımızı sağlam tutup ileride iyi işler yaparsak bu maçtan galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. Beşiktaş maçında alınan 3 puan takımı rahatlattı ve takım özgüveni yakaladı'' diye konuştu.