Coucerio: Defansta büyük hatalar yaptık

Kendi sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 3-2 mağlup olan Gaziantepspor'da teknik direktör Jose Coucerio, maça iyi başlamadıklarını ve savunmada büyük hatalar yaptıklarını söyledi.

25.04.2010 - 18:56

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a sahasında 3-2 yenilen Gaziantepspor'da, teknik direktör Jose Coucerio, maça kötü başladıklarını, defansta da büyük hatalar yaptıklarını söyledi.

Jose Coucerio, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, maçın kontrolünü elinde tutamadıklarını, bazı oyuncuları, performanslarını görmek için kadroya koyduklarını, gelecekle ilgili kararlar alacağını, bu nedenle maça önem verdiklerini belirtti.

Jorginho'nun oyuna girmesiyle takımın yeniden dirildiğini ve pozisyonlar geliştirmeye başladıklarını ifade eden Coucerio, ''Ancak defansif açıdan çok hatalar yaptık. Özellikle kontratakla gelen rakibe çok büyük alanlar bıraktık. Bu gibi anlarda dışarıdan oyuncuları görmek çok önemli. Takımın çok sorunları olduğunu gördük. Artık gelecekle ilgili bu tip sorunların olmaması gerekiyor. Gerçek kararlar almamız gerekiyor'' diye konuştu.

''Futbolcuların sahada iyi mücadele göstermediği''ne ve ''Ligi erken bitirmişler'' yönündeki bir soruya da Coucerio, ''Futbolcuların tatile gitmesi için 16 Mayıs'ı beklemeleri gerek. Ligin sonuna kadar aynı mücadeleyi göstermemiz gerekiyor ama yeni sezonda değişiklikler yapmamız gerektiğini gösterdi bu maç. Bir futbolcuyu oynarken görmek kadar iyi bir şey yoktur. Oynayanların ne yaptığını gördük. Sezon başından bu yana aynı şeyleri söylüyorum. Yeni bir şeyle karşılaşmıyoruz. Bugüne kadar kaç hoca değişti. Artık futbolcuların sürekli hocanın gideceğini düşünmemesi gerekiyor. Herkes sorumluluk almalı. Her şeyi de teknik direktöre yüklememek gerek. Hocayı suçlayarak bir yere gelinemez.Yeni sezon için başkanla bir araya geldim ve raporumu sundum. Son yıllarda hep zorluklar yaşanmış. Geçen sene ve bu sezon zorluk yaşamıyoruz. Bundan ben de memnun değilim. Ligde kaldık diye sevinmemeliyiz. Devamlı ortalarda dolanan bir ekip olmamalıyız. Yukarılara çıkabileceğimiz kritik maçları kazanamadık. Bunu iyi analiz etmeliyiz. Niye o maçları kazanamadık, buna bakmalıyız'' dedi.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl da futbolcuların sahada hiç mücadele etmediklerini, erken tatile girdiklerini gördüklerini ifade ederken, ''İnsan biraz utanır, formasının hakkını verir, mücadele verir. Yazıklar olsun. Hiç iddian yok ama sahanda biraz futbol oynarsın. Artık bundan sonrasına bakacağız. Formayı hak eden giyecek, hak etmeyen burada kalamayacak. Çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

AVCI: SONUÇ DAHA FARKLI OLABİLİRDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da ligde geçen hafta kaybettiklerini, beşincilik iddialarını sürdürebilmek için bu maça mutlaka kazanlarını gerektiğini söyledi.

Avcı, ''Ligde beşinciliği kovalamamız için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Futbol oynamaya çalışan bir rakiple oynadık. Oyuna iyi başladık, net pozisyonlarımız vardı. Kademeyi kaybettiğimiz alanlarda golü yedik ama kazanmasını da bildik. Sonuç daha farklı da olabilirdi. İkinci yarıda oyunun kontrolü sürekli bizdeydi, savunmada iyiydik. Kazandığımız için mutluyuz. Gaziantep şehri futbolu bilen bir yer. Umarım ilerleyen yıllarda şampiyonluğa oynayan bir ekip kuracaklar. Kulübümle olan sözleşmemi uzattım. Beşinci seneme giriyorum. Bu, Türkiye için bir örnek olacak'' dedi.

Futbolcu Gökhan da kazandıkları için mutlu olduklarını, gelecek hafta da Galatasaray'ı yenip, beşincilik hedeflerini sürdürmeyi planladıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...