Coucerio: Kazandık ama kötüydük

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio, Kasımpaşa karşısında 1-0 kazanmalarına rağmen kötü bir oyun sergilediklerini ama oyuncularının özgüvenin gelebilmesi için bu galibiyetin iyi olduğunu söyledi.

14.09.2009 - 01:52

Gaziantepspor Teknik Direktörü jose Coucerio, Kasımpaşa karşılaşması sonrasında yaptığı değerlendirmede, galibiyetin kendileri açısından çok önemli olduğunu, maçı zorda olsa kazanmasını bildiğini belirtti.

İlk yarı çok kötü oynadıklarını, ikinci yarı ise yapılan değişikliklerle birlikte oyuncularının kalpleriyle oynadığını ifade eden Coucerio, ''Çok iyi maç olmadı, ama bu galibiyet bizim için önemliydi. Ekibimin kendine olan güveninin yerine gelmesi için böyle gerekiyordu. Kasımpaşa'nın iyi oynayacağını, bizi zorlayacağını biliyorduk. Çünkü bir süre önce yeni bir hoca ve 6-7 yeni oyuncuyla takviye yaptılar. Maçın sonlarına doğru özellikle kalbimizle oynadık ve bu maçı kazanmamızı sağladı'' dedi.

İlk yarıda takımının psikolojisini ayarlayamadığını, gol atamadığı için sinirlendiklerini anlatan Jose Coucerio, ''Bastırdık ama golü bulamadık ve gerginleştik. Tıpkı Beşiktaş maçı gibi oldu. Atamadığımız zaman gergin oluyoruz. Şunu herkesin bilmesini istiyorum, Turkcell Süper Lig'i zorlu ve yarışmacı bir lig. Hiçbir maç kolay geçmiyor. Bütün maçlarda konsantrasyonumuzun üst seviyede olması gerekiyor'' diye konuştu.

Şu ana kadar tüm maçlarda iyi oynamalarına rağmen kazanamadıklarını, ama bugün kötü oynayarak kazandıkları öz eleştirisini yapan Coucerio, ''Bu galibiyetle birlikte öz güvenimizi kazandık. Kayserispor maçının özellikle ikinci yarısında çok kuvvetli oynadık, kazanmamız gerekiyordu ama kazanamadık. Nitekim Galatasaray maçı, Beşiktaş maçı, Ankaraspor maçlarını da kazanmamız gerekiyordu. Ama işte futbolda öyle olmuyor. Artık durum bundan sonra çok farklı olacak'' dedi.

Gaziantepsporlu futbolcu Olcan Adın da bu galibiyete çok ihtiyaçları olduğunu, artık ligde çıkışa geçmek istediklerini söyledi.

KASIMPAŞA CEPHESİ
Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural da şu anda ligde sıfır puanlı takım olduklarını, hiç galibiyetleri bulunmadığını, Gaziantepspor maçına da puan ya da puanlar hedefiyle çıktıklarını belirtti.

Bu hafta berabere kalabileceklerini hatta kazanabilecekleri bir karşılaşma oynadıklarını ifade eden Vural, ''Bu maçtan puan alsak belki 3-4 basamak çıkabilirdik. Yeni bir başlangıç yaptık, yeni transferlerimiz var. Maçın geneline baktığınızda, iki takımında bulduğu net gol pozisyonları var. Bizim direkten dönen, net bulduğumuz pozisyonlar oldu. Futbol adına iki takımda atak oynadı, ortaya iyi bir görüntü çıktı. Takımım adına bugün yaptıklarından memnunum. İstediklerimi sahaya yansıttılar, hata yapmamaya çalıştılar. Kaybettik ama futbolcularımı bugün kutladım. Kendi oyunu anlayışımızı sahaya yansıtmaya çalıştılar. Ama ne yazık kornerden elen bir golle yenildik. Onun dışında savunma hatası yok, kademe hatası yapmamaya çalıştık. Gaziantepspor ciddi bir rakipti. Oturmuş ve tecrübeli bir ekip. Takımımın bugün verdiği işaret beni mutlu etti. Artık bunu skora da yansıtmamız gerekiyor'' dedi.

''Hedefimiz 42 puan demedim'' diyen Vural, ''Biz 4 maçta 6 puan hedefledik demiştim. 28 hafta sonunda 39 puana ulaşmamız gerekiyor. O açıdan 3 maçın ikisini kazanmamız gerekiyor şimdi. Futbol oynarsanız kazanıyorsunuz. Bugün maçı yöneten hakem arkadaşları da kutluyorum. Güzel art niyetsiz maç yönettiler'' diye konuştu.

Kasımpaşalı futbolcu Murat Erdoğan da bugünkü maçın hakkının bu olmaması gerektiğini, kaybettikleri için üzüntülü olduklarını belirterek, ''Ama lig uzun bir maraton. Biz bu ligde iyi işler yapacağız. Artık ileriye doğru bakıyoruz. Güzel şeyler olacağını düşünüyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...