Gaziantepspor'un resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Yeni sezonda da Jose Coucerio Gaziantepspor'un başında olacaktır. Kulübümüz 2010-2011 sezonu için transfer çalışmalarına başladı. Halen sözleşmesi devam eden teknik direktörümüz Jose Couceiro ile devam kararı alan yönetimimiz, teknik heyetimizin raporu doğrultusunda önümüzdeki sezon güçlü bir kadro oluşturmak için çalışmalarına başladı" ifadelerine yer verildi.

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile biraraya gelen Jose Coucerio'nun yeni sezona yönelik olarak bir görüşme yaptığı ve Kızıl'ın da iddialı bir takım kurulması için çalışmalarını yürüttüğü öğrenildi.

Kulüp yetkilileri, Süper Lig'in tamamlanmasından sonra gelecek yıl ile ilgili hazırlıklara hemen başlanacağını, gelecek yıl güçlü bir kadro oluşturup Gaziantep'e yakışır bir takımla Süper Lig'de mücadele etmeyi amaçladıklarını belirttiler.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü, lig sonunda, teknik heyetle sürekli olarak biraraya gelineceğini ifade eden yetkililer, "Süper Lig'in bitimine az bir süre kaldığı için çalışmaları sessiz sedasız bir şekilde yürütüyoruz. Lig bitimiyle birlikte önce kendi oyuncularımızla oturup konuşacağız, daha sonra dış transfere hemen başlayacağız ''diye konuştular. Gaziantepspor'un transferde öncelikle kaliteli Türk oyunculara yöneleceği öğrenildi.

Bu arada, Gaziantepspor, hafta sonunda sahasında oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Jose Couceiro yardımcıları Antonio Miguel, Samuel Pedroso, İsmet Ölmez ve kaleci antrenörü Jorge Silva yönetiminde, yapılan antrenman, ısınma koşusu ve açma-germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde 5'e 2 oyun ve yarı alanda üç grup halinde çift kale oyun çalışmaları yapıldı. Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı.