Cumhurbaşkanlığı Kupası Fener'in

Basketbolda 18. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Galatasaray'ı 75-58 yenen Fenerbahçe kazandı. Sarı-lacivertliler bu kupayı 7. kez kazanmış oldu.

Ntvspor 21.10.2010 - 22:13

Cumhurbaşkanlığı Kupası Fener'in

Basketbolda 18. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı ezeli rakibi Galatasaray Medical Park'ı 75-58 yenen Fenerbahçe kazandı.

Karşılaşmaya iki takım da kontrollü başlarken 4. dakika 4-4 eşitlikle geçildi. Fenerbahçe Esmeral ve Newlin, Galatasaray Medical Park ise Currie ve Hodges ile sayılar bulurken ilk periyot, sarı-lacivertli ekibin 13-10'luk üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda iyi başlayan Fenerbahçe, Birsel ve Nevriye ile peş peşe basketler bularak 15. dakikada skoru 27-14'e getirdi. Dağılan Galatasaray Medical Park savunması karşısında rahat sayı üretin sarı-lacivertli takım, sert savunmayla da rakibinin sayı bulmasını engelledi. Fenerbahçe, Nevriye, Taylor ve Matoviç'in skorer oyunuyla farkı açtı ve ilk yarıyı 44-20 önde kapadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına da iyi başlayan Fenerbahçe, ilk yarıda bulduğu farkın getirdiği moralle etkili mücadelesini sürdürdü. Oyun kurmakta zorlanan rakibi karşısında hücumda yüksek yüzdeyle oynayan sarı-lacivertliler 27. dakikada farkı 30 sayıya (62-32) çıkarırken, son çeyreğe 64-36 önde girdi.

Son periyotta Fenerbahçe rakibi karşısında üstün oyununu sürdürdü. 25. dakikada sarı-lacivertli takımın 71-45 önde olduğu sırada Galatasaray tribününden sahaya pet şişe ve diğer cisimlerin atılması nedeniyle oyun durdu. Sarı-kırmızılı taraftarların salondan çıkarılması ile yeniden başlayan oyunda, Fenerbahçe rahat bir oyun çıkararak 75-58 skorla karşılaşmayı kazandı ve kupanın sahibi oldu.

MAÇA ARA VERİLDİ
Basketbolda ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray Medical Park arasında oynanan 18. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı, tribünde yaşanan arbede ve sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle iki kez dururken, sarı-kırmızılı taraftarların salondan çıkartılmasından sonra mücadele tamamlandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan ve Fenerbahçe'nin 75-58 kazandığı karşılaşmanın 15. dakikasında tribünde yaşanan arbede nedeniyle maç bir süre durdu.

Protokol tribününün önünde bulunan ve Fenerbahçeli taraftarların yer aldığı tribüne atılan yabancı maddeler nedeniyle arbede yaşandı. Olaya müdahale eden güvenlik güçleri, tarafları sakinleştirmeye çalışırken, diğer tribünlerden sahaya yabancı maddeler atılmaya başlandı ve karşılaşma durdu. Olayların yatışmasından sonra maça, verilen 5 dakikalık aranın ardından devam edildi.

GALATASARAYLI TARAFTARLAR ÇIKARTILDI
Maçın son bölümlerinde Galatasaray taraftarlarının sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle karşılaşma ikinci kez durdu.

Bu dakikalarda iki taraftar grubu, kulüp başkanları Adnan Polat ve Aziz Yıldırım'a küfürlü tezahüratta bulunurken, karşılaşmayı protokol tribününden takip eden Adnan Polat salonu terk etti.

Özellikle maçın 36. dakikasında sarı-kırmızılı tribünlerden çok sayıda pet şişe, maytap gibi cisimler sahaya atılırken, mücadele durdu. Kısa süreli beklemenin ardından Fenerbahçeli oyuncular sahaya tekrar çıktı. Ancak Galatasaray tribünlerinden yabancı maddeler atılmaya devam edildi ve bunun üzerine hakemler soyunma odasına gitti. Daha sonra çevik kuvvet ekipleri, sarı-kırmızılı taraftarları salondan çıkartırken, 30 dakikayı aşkın bir beklemenin ardından karşılaşmanın kalan bölümüne devam edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...