Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 3.Etap

45. Cumlurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun, Kuşadası-Bodrum etabını, Çek Cumhuriyeti'nden Andre Scuhlze, kazandı.

14.04.2009 - 18:24

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 3.Etap

İstanbul'da, pazar günü başlayan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda , Kuşadası - Bodrum etabıyla devam etti.

Zaman zaman rüzgarın etkili olduğu bu etap, çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Yarışın 60. kilometresinde İspanya'nın Galicia kulübünden Vladimir Isaychev, İtalya'nın Acqua Sapone kulübünden Alessandro Fantini ve İsqanya'nın Contentpolis - Ampo kulübünden Jose Francisco Torres Pasheco, gruptan koparak 120. kilometreye kadar yarışı önde sürdürdüler.


Aradaki zaman farkı bir ara 12 dakikanın üzerine çıktı. Ancak, yarışın son 30 kilometresinde Jose, yorgunluk belirtisi göstererek geriden gelen grup tarafından geçildi. Yarışın son on kilometresine kadar önde giren diğer iki sporcu da, yorgunluk belirtileri gösterdi. Son kilometrelerde büyük bir çekişme yaşanırken, yarışı uzun süre önde götüren iki sporcu dereceye giremedi.

Kuşadası'ndan 155 sporcunun start aldığı ve 166.1 kilometrelik etabı, 4 saat 24 dakika 5 saniye ile ilk sırada tamamlayan Çek Cumhuriyeti PSK Whirlpool - Author kulübünden Alman asıllı Andre Schulze kazandı. İkinciliği İtalya'nın Acqua - Spone Cafe Mokomba takımından Giuseppe Palumbo, üçüncülüğü ise İngiltere'nin Barloworld - Bianchi kulübünden Daryl İmpey aynı süre ve tekerlek farkıyla elde etti.

Yarışmanın Türkiye Güzellikleri Bafa Gölü ödülünü, İngiltere'nin Barloworld - Bianchi kulübünden Diego Caccıa kazandı.

Bu arada, Bodrum ilçe merkezindeki Gümbet kavşağında üç sporcunun düşmesi sonucunda, kargaşa yaşandı. Düşen sporcular, daha sonra yarışa devam ettiler.

Yarış, bugün koşulacak 166.9 kilometrelik Bodrum-Marmaris etabıyla devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...