Cüneyt Çakır: Artık inanıyoruz

NTV'de yayınlanan Spor Aşkı programına katılan hakem Cüneyt Çakır, Türk hakemliğinin giderek yükseleceğini ve önemli organizasyonlarda yer alacağına inandığını söyledi.

Ntvspor 11.01.2010 - 20:46

UEFA tarafından 1. kategoriye yükseltilen Türk hakemliğinin son dönemdeki gözde isimlerinden Cüneyt Çakır, NTV'de yayınlanan Spor Aşkı programına konuk oldu.

Ercan Taner ve Burcu Emersoy'un sunduğu, Sergen Yalçın ve Kaan Kural'ın yorumlarıyla katıldığı programda soruları yanıtlayan Cüneyt Çakır, başarısını çok çalışmaya ve kendini geliştirmesine bağladı.

Birinci kategoriye yükselerek emeğinin karşılığını aldığını söyleyen Çakır, "Hakemlik yapıyorsanız eleştirilere katlanacaksınız. İşin keyifli tarafı ise benim; daha doğrusu Türk hakemliğinin başarısından sonra, en acımasız eleştiriyi yapanlar da dahil, sevinçlerini benimle paylaşması oldu. Çok keyifliydi" dedi.

"KENDİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ"
Hakemlikte planlı çalışma ve kendini geliştirmenin çok önemli olduğunu savunan Çakır, Türk hakemliğinin geleceğini de parlak gördüğünü söyledi.

Çakır, "Hakemin kendini geliştirmesi çok önemlidir. Mutlaka öğreneceğiniz şeyler vardır. 45 yaşına, yani emekliliğiniz gelse dahi bir şeyler öğrenirsiniz. Çok yakın zamanda Türk hakemini önemli maçlarda göreceğiz. Planlı ve programlı çalışmayla ve bu hedefe inanarak önemli organizasyonlarda olacağız. Eskiye göre artık daha çok inanıyoruz, aslında geçmiş yıllara göre en önemli fark bu" diye konuştu.

Çok kart göstermesiyle ilgili eleştirileri de yanıtlayan 34 yaşındaki hakem, "Sadece Türkiye'de değil, Avrupa Kupaları'nda da çok kart gösterdiğim maçlar oluyor. Ama bizler kuralları uygulayan kişileriz. Ancak bazı talimatlar vardır ve biz bunları uyguluyoruz. Sanırım burada kamuoyunda bilgi eksikliği var. Tabii ki verdiğimiz kartlarda yorumdan kaynaklı hata olabilir, ancak otoriteyi sarsacak hareketlerde UEFA hata kabul etmiyor" şeklinde görüş belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...