UEFA tarafından 1. Kategoriye yükseltilen hakem Cüneyt Çakır yakaladığı başarıdan, hakem camiasına yapılan eleştirilere kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NTV Spor’dan Deniz Eke’ye konuşan Cüneyt Çakır “Öncelikle çok mutluyum böyle şans yakaladığım için. Buradaki olay Cüneyt Çakır olayı değildir. Bizim hedefimiz Türk hakemliğini iyi seviye getirmektir.” dedi.

Çakır, hakemliği bıraktığını açıklayan Selçuk Dereli için de üzgün olduğunu ifade ederken “Çok üzüldüm bu kararı almasına keşke o da aramızda olsaydı. Selçuk Dereli, uzun yıllar hizmet etmiş bir abimiz. 22 yıl hizmet etmiş kişinin ne olursa olsun alkışlanması lazım” diye konuştu.

Cüneyt Çakır, hakem camiasına yapılan eleştirileri normal karşılarken, futbolculardan maç sonu demeçlerinde daha dikkatli olmalarını istedi. Çakır “Yöneticilerin eleştirileri olacaktır biz saygı duyuyoruz. Hatalar oldu geçmişte, yarın da olacak hataları yok edemezsiniz. Bu eğitimlerle hataları en aza indirmek gerekir. Bizim oyuncuların çok iyi niyetli olduğuna inanıyorum. Bazen müsabaka için bazı şeyler yaşanıyor ama hepsi anlık maç bitince unutuluyor. Maçlardan sonra verilen demeçler var. Maçın atmosferinden gerginliğinden oluyor.” dedi.