"Cüneyt Çakır'ın bana mı kastı var, anlamadım!"

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçının ardından karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır'ı eleştirdi.

Ntvspor 14.08.2017 - 02:27

"Cüneyt Çakır'ın bana mı kastı var, anlamadım!"

Rıza Çalımbay "Ligin ilk maçları zor olur. Eksiklerimiz var. İlk 10 dakikadan sonra iyi oynadık, pozisyonlar bulduk. Maç genel olarak iyi gidiyordu. Cüneyt Çakır'ı çözemedim ben! Bana mı kastı var, başka bir şey mi var? Beşiktaş'ın buna ihtiyacı yok. Nasıl veriyor anlamıyorum. Böyle basit penaltı verilmez. Maçı çevirebilirdik. Verdiği iki ölü toptan maçı kaybettik. Genel olarak takımdan memnunum. İyi başlamadık ama sonra toparlandık" ifadelerini kullandı.

Transferle ilgili de konuşan Çalımbay "Gelecek olan arkadaşlarımız var. Belki 1-2 transfer daha yapmamz gerekiyor. Eto'o'nun pozisyonu gol olsaydı belki yine de çevirebilirdik maçı. Takıldığım şey penaltı ve faul. Cüneyt Çakır gibi bir hakem bunu nasıl es geçer. Aynısını Beşiktaş'a veremez" dedi.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin ilk maçlarının her zaman zor olduğunu belirterek, "Bu da önemli maçlardan biriydi. İlk 10 dakika istediğimiz gibi oynayamadık. Sonra iyi mücadele verdik. Özellikle ikinci yarıda başarılı oynadık. Duran top ve bir penaltıdan yediğimiz golle mağlup olduk. Eksiklerimiz var" diye konuştu.

Rıza Çalımbay, daha 2-3 haftaya ihtiyaç duyduklarını ve bir iki transferin yanı sıra oynayamayan futbolcuların dönmesiyle daha iyi olacaklarını dile getirdi.

Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır'ı da eleştiren Çalımbay, şunları kaydetti:

"Yaptığı hatalar vardı. Yapmaması gereken hataları yaptı. Penaltı ve gol olsun, verdiği faul olsun yanlıştı. Cüneyt Çakır'ın bana karşı bir şeyi var, anlamıyorum. Kasımpaşa'da çalışırken de aynısını yaptı. Bu seviyede bir hakemin yapmaması gerekiyordu. Ona üzüldük."

Sayfa Yükleniyor...