Cüneyt Erden Bornova'da

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Bornova Belediyespor, oyun kurucu Cüneyt Erden ile sözleşme imzaladı.

24.12.2009 - 23:03

Cüneyt Erden Bornova'da

Beko Basketbol Ligi ekibi Bornova Belediyespor, daha önce Efes Pilsen ve Galatasaray'da da forma giyen Cüneyt Erden'i kadrosuna dahil etti.

Oyun kurucu Cüneyt Erden, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır'ın makamında düzenlenen törende sözleşme imzaladı.

Transferden önce Kepez Belediyespor'da oynadığını belirten Erden, daha önce kısa bir dönem Pınar Karşıyaka'da oynadığını, İzmir'i bildiğini ve yabancılık çekmeyeceğini söyledi.

İzmir'in basketbolda köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirten Cüneyt, ''Türk basketboluna önemli katkıları olan bir kent. Bornova Belediyespor'u takip ediyordum. İyi bir takım. Takıma katkılarım olacağına inanıyorum'' dedi.

Sındır, takımın Cüneyt gibi önemli ve değerli bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu, transferin takıma güç, moral ve kazanma motivasyonu kazandıracağını söyledi.

Genel menajer, antrenör ve yönetimin doğru bir tercih yaptıklarını ifade eden Sındır, basketbolu takip etmeye çalıştığını ve Cüneyt'in başarılı bir oyuncu olduğunu bildiğini belirterek, oyuncuya başarılar diledi.

Ayrıca imza törenine, kulüp başkanı Mustafa İduğ, antrenör Aclan Kavasoğlu ve genel menajer Önder Bingöl de katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...