Dağ: Pes etmek yok

Beşiktaşlı futbolcu Ekrem Dağ, başarıya ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini vurgulayarak, ''Benim kitabımda pes etmek yok'' dedi.

15.04.2010 - 13:28

İSTANBUL - Beşiktaşlı futbolcu Ekrem Dağ, başarıya ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini vurgulayarak, ''Benim kitabımda pes etmek yok'' dedi.

Trabzonspor maçı sonrası sol dizinde kemik ödemi oluşan ve 3 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan Ekrem, siyah-beyazlı kulübün çocuklara yönelik çıkardığı aylık Yavru Kartal dergisinin nisan sayısında, derginin fun club üyeleri Esra Özkan ve Sencer Süleymanoğlu'nun BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'a geldiğinde başlangıçta yedek kaldığını hatırlatan Ekrem, ''Ama başarılı olacağıma yine de inanıyordum. O sebeple benim kitabımda pes etmek yok. Her zaman devam'' ifadelerini kullandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde İngiltere'nin Manchester United takımını deplasmanda yendikleri maçı unutamadığını anlatan Ekrem Dağ, unutamadığı golün sorulması üzerine de, bu sezon Turkcell Süper Lig'de Eskişehirspor'a deplasmanda attığı golü gösterdi.

Beşiktaş taraftarına övgüde bulunan gurbetçi futbolcu, ''Bu seyircilerin önünde oynamak herkese nasip olmuyor. Gerçekten coşkulu bir seyirci potansiyelimiz var. Zamanında takım kötü gittiğinde bile ateşlediği anlar oluyor ve o zaman insan her şeyini sahada veriyor. O sebeple onların önünde futbol oynamaktan çok memnunum'' diye görüşlerini aktırdı.

Beşiktaş'ta jübile yapmak istediğini belirten Ekrem, zaman zaman kendisini eleştirdiğini vurgulayarak, ''Kendimi yüzde 100 beğenmiyorum. Mesela bir pozisyon oluyor, şut çekmem gereken yerde çekmiyorum. Pas veriyorum ya da topu kaybediyorum. Maçtan sonra 2-3 gün boyunca o anı düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Ekrem, ''Beşiktaş'ın hayatınızdaki yeri nedir?'' sorusuna ise, ''Beşiktaş, her şeydir! Özel hayatım bile Beşiktaş... Her gün sabah kalkıyorum ve buraya geliyorum. Aynı zamanda Beşiktaş'ın taraftarıyım'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...