Daha ne olsun Tanjevic!

2.5 yıl içinde değil Final-Four'a aday olabilmek, şu anda Fenerbahçe Ülker, Euroleague’de seyirci ortalaması en düşük takım konumuna geldi.

Ntvspor 10.12.2009 - 18:20

Futbol takımında yaşanan karmaşa, sıkıntılı günler, kötü sonuçlar gözlerin ve akılların basketbola çevrilmesini engelliyor. Ya da Fenerbahçe yönetiminde kimse basketbolda olup bitenleri görmek istemiyor. Fenerbahçe erkek takımında yaşananları daha doğrusu yaşanmayanları özetlemek için bir cümle yetiyor; “Daha ne olsun!!!”

Bir antrenörün görevinden ayrılması için, bir yönetim kurulunun bir antrenörün görevine son vermesi daha ne olması gerekiyor?

18 Haziran 2007’de Tanjevic, 3 yıllık imza attığı günden bu yana neler oldu, neler yaşandı? Hangi vaatler yerine getirildi? 3 yıl sonunda Final-Four hayallarinin hangi noktasındayız? Hangi genç oyuncular takıma kazandırıldı? Aydın Örs mirası ve yaka paça gönderilen Solomon ile gelen ilk yıl şampiyonluğu dışında son iki sezonda alınan sonuçlar tatmin etti mi? Efes Pilsen ile birlikte en büyük bütçeye sahip Fenerbahçe Ülker, bu yatırımının karşılığını hangi alanda, hangi noktada aldı? Bütün bu soruların yanıtları negatif. Hatta felaket...

Taraftar tepkisini ortaya koydu. Önce maçlarda yavaş yavaş homurdanarak, sonra istifa çağrısı yaparak ve nihayet artık maçlara gitmeyerek...

2.5 yıl içinde değil Final-Four'a aday olabilmek, şu anda Fenerbahçe Ülker, Euroleague’de seyirci ortalaması en düşük takım konumuna geldi. Şube Direktörü Nedim Karakaş bile kulübün televizyonu aracılığı ile Euroleague CEO’sunun kendilerini uyardığını, böyle giderse artık bu organizasyonda yer alamayacaklarını açıkladı.

Yani Final-Four diye yola çıkılan, Final-Four diye takımın başına getirilen Tanjevic ile Euroleague’e alınmama noktasına gelindi.

Saha içindeki organizasyonsuzluk, oyuncuların tepkileri, Solomon’un gidişi, Kinsey’in isyanı, yerli oyuncuların Tanjevic’e olan kinleri... Daha bunlara sıra gelmedi bile...

Daha ne olması lazım? Tanjevic’in istifa etmesi veya görevden alınması için ne olması gerekiyor?

Başarı yok, seyirci yok, saha içi organizasyon yok, oyuncu memnuniyeti yok, Final-Four yerine artık Euroleague’de kalma garantisi yok, basketbol yok, istek yok, en önemlisi artık umut yok. Daha ne olması lazım???

Yıllardır Fenerbahçe kulübü – Tanjevic – Basketbol Federasyonu üçgeni için sayısız dedikodu yapılıyor. Çıkan haberlerin sayısı belli değil. Tanjevic’in milli takım maaşının bile kulüp tarafından ödendiği iddia ediliyor. Aziz Yıldırım–Turgay Demirel ilişikisi zaten ortada... Bari en azından ortaya çıkıp “Biz Tanjevic’i şu nedenle göndermiyoruz” deyin. Ama bu neden “Biz hocamızdan memnunuz” olmasın.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...