Arjantin'de start alan Dakar Rallisi'nin ikinci gününde Cordoba ile La Lioja arasındaki 355 kilometrelik özel etap koşuldu.

Motosiklet kategorisinde günün en hızlı ismi Yamaha ile yarışan David Fretigne'di.

Etabı 3 saat 50 dakika 29 saniyede tamamlayan Fransız motosikletçiyi, 43 saniye geriden vatandaşı David Casteu takip etti.

Dakar Rallisi’nde boy gösteren Türk motosikletçilerden Kutlu Torunlar 76'ıncı, Kemal Merkit de 144'üncü sırayı aldı. İlk günün birincisi Casteu, ikinci etabı Fretigne'nin gerisinde bitirmesine rağmen genel sıralamada zirvedeki yerini korudu.

Otomobil kategorisinde ise ikinci günün galibi Katarlı Nasser El-Attiyah oldu. Özel etabı 4 saat 1 dakika 55 saniyede tamamlayan Volkswagen pilotu, genel sıralamada da liderliğe yükseldi.

Günü Fransız Guerlain Chicerit ikinci, Brezilyalı Mauricio Jose Neves üçüncü sırada tamamladı. Etabı 4. bitiren Carlos Sainz ise genel sıralamada takım arkadaşı El-Attiyah'ın ardından ikinci sıraya yerleşti. Eski şampiyon Stephane Peterhansel ise üçüncülükteki yerini korudu.

İkinci etabın en şansız isim ise ilk günün birincisi Joan Nani'ydi. İspanyol pilot, etabın hemen başında aracının kontrolünü kaybederdek takla attı.

Roma, seyircilerin yardımıyla parkura dönmeyi başardıysa da bu kez son şampiyon Giniel De Villers ile çarpışma tehlikesi geçirdi. Yaklaşık 15 dakika kaybeden İspanyol pilot, etabı 18. sırada tamamladı ve genel sıralamada 8'inciliğe kadar geriledi.