Dakar Rallisi'nde 7. etap

Dakar Rallisi'nin ilk haftası geride kaldı.Yedinci etapta en hızlı otomobil sürücüsü Nasser Al-Attiyah'tı. Katarlı pilot, lider Carlos Sainz ile arasındaki farkı yaklaşık 11 dakikaya indirdi. Motosiklet kategorisinde ise Cyril Despres günün galibi oldu.

Ntvspor 09.01.2010 - 13:17

Dakar Rallisi'nde 7. etap

Nasser Al-Attiyah, 600 kilometrelik özel etabı Volkswagen otomobiliyle 5 saat, 41 dakika, 29 saniyede tamamladı. Katarlı pilot bu dereceyle yarışta ikinci etap galibiyetini elde etti.

Dakar Rallisi'nde 2 kez otomobil, 6 kez de motosiklet kategorisi galibi olan Stephane Peterhansel, etabı ikinci sırada bitirdi. Fransız sürücü, Al-Attiyah'ın 3 dakika 29 saniye gerisinde kaldı. Otomobil kategorisinin lideri Carlos Sainz ise yedinci etapta ancak üçüncü olabildi. Böylece Sainz ile otomobil sıralamasındaki en yakın Rakibi Al-Attiyah arasındaki fark 11 dakika 3 saniyeye indi.

Motosiklet mücadelesinde ise Marc Coma, 5 günde üçüncü etap galibiyetini elde etmeyi hedefliyordu. Ancak Dakar'da 2 kez şampiyonluk yaşayan, genel sıralama lideri Cyril Despres buna izin vermedi. KTM ile yarışan Fransız sürücü, 6 saat, 34 dakika, 14 saniyelik derecesiyle etabın galibi oldu.

Coma, sadece 29 saniye farkla ikinci sırada kaldı. Böylece motosiklet sıralamasında lider Despres ile Coma arasındaki fark, bir saat, 6 dakika, 50 saniyeye çıktı. David Fretigne ise etabı üçüncü sırada bitirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...