Dakar Rallisi'nde gözler Volkswagen'de

Yeni yılın ilk günü başlayacak olan Dakar Rallisi’nde gözler yine Volkswagen takımında. Geçen yıl Gilles De Villiers ile otomobil kategorisini kazanan takım, bu yılki yarışta 5 ekiple mücadele edecek.

Ntvspor 28.12.2009 - 14:52

Dakar Rallisi'nde gözler Volkswagen'de

2008 yılında Afrika'daki terör tehditi yüzünden iptal edildikten sonra geleneksel toprakları Afrika'dan Güney Amerika'ya taşınan Dakar Rallisi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Arjantin ve Şili'de yapılacak.

Son yarışın galibi Güney Afrikalı Gilles De Villiers, bu yıl da Touareg'in direksiyonunda aynı başarıyı yakalamak için çaba gösterecek.

Volkswagen takımında De Villers'in yanı sıra pekçok güçlü isim de var. Takım, tam 5 ekiple mücadele edecek. De Villers'e, eski dünya ralli şampiyonu İspanyol Carlos Sainz, Katarlı Nasser Al-Attiyah, Birleşik Amerikalı Mark Miller ve Brezilyalı Mauricio Jose Neves eşlik edecek. Sürücüler binlerce kilometrelik testlere ek olarak, Hannofer'deki merkezde otomobilin tamiriyle ilgili ciddi bir eğitimden geçti ve bol bol kondisyon çalışması yaptı.

Carlos Sainz, “Dakar çok uzun bir yarış. Fiziki kondisyonunuzun çok iyi olması lazım. Günlük düzenli egzersiz yapmak çok önemli” dedi.

Nasser Al-Attiyah, “Benim için ve co-pilotum timo için otomobille ilgili her şeyi bilmek, bir sorun çıktığında tamir edebilmek çok önemli. Umarım, bildiğimiz her şeyi uygulamak zorunda kalmayız” şeklinde konuştu.

Dakar Rallisi 1 Ocak'ta Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten start alacak. 150 motosiklet. 150 otomobil ve 80 kamyon'un mücadelece edeceği yarış arjantin ve Şili topraklarındaki 9000 kmlik parkurun kat edilmesinden sonra 17 Ocak’ta yine Buenos Aires'te son bulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...