Galatasaray'ın Ali Sami Yen'de Kocaelispor'dan aldığı tarihi yenilgi beraberinde, işareti daha önce yöneticiler tarafından verilen "radikal kararları" da getirdi.

Alman Teknik Adam Michael Skibbe ile yollar ayrılırken rota önce George Hagi'ye çevrildi. Saat 16:00'yı gösterdiğinde ise Galatasaray tarihinin en fazla forma giyen futbolcusu Bülent Korkmaz, Florya'da takıma ilk antrenmanını yaptırıyordu. İşte, Taner Gülleri'nin Galatasaray ağlarına gönderdiği 5. golden sonra gece ve dün yaşananlar.

Kocaelispor'un tecrübeli futbolcusu Taner Gülleri, takımının beşinci golünü Galatasaray ağlarına gönderirken, kimse 24 saat içinde olacakları kestiremiyordu.

Saat 22.00 – Galatasaray Kulubü Sportif A.Ş.
5-2'lik mağlubiyetin ardından Galatasaray yönetimi, Ali Sami Yen Stadı'nın karşısındaki sportif A.Ş'de bir araya geldi. Acil durum toplantısına yönetim kurulunun tamamının yanı sıra Karl Heinz Feldkamp'ın da katılması dikkat çekiciydi.

Saat 22.45 - Fulya Polat Tower
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve futbol komitesi üyeleri Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ, Sportif A.Ş'deki toplantıyı terk edip, önemli bir isimle buluşmaya gittiler. Yöneticilerin buluşmaya gittiği isim, Galatasaray'ın efsane futbolcusu ve eski teknik direktörü Georghe Hagi'ydi. Fulya'daki Polat Towers'da yapılan toplantıda, Rumen teknik adama 3 aylık, yani sezon sonuna kadar görev teklif edildi. Hagi, üç aylık görevi kabul etmedi ve önümüzdeki sezon da görevi istedi.

Saat 00.45 - Galatasaray Kulübü Sportif A.Ş.
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Karl Heinz Feldkamp ve yöneticilerle yaptığı toplantıyı sonlandırıp açıklamasını yaptı. ''Sorumlulardan gereken hesap sorulacak. Alacağımız kararları yarın öğrenirsiniz''

Saat 01.45 Fulya Polat Tower
Adnan Polat, Hagi ile masaya oturan ancak sonuç alamayan yöneticilerin yanına giderek son durum hakkında bilgi aldı. Galatasaray yönetimi, Hagi ile ertesi gün görüşme kararı verdi.Sabah 10.00 Florya Metin Oktay Tesisleri
Galatasaray yönetimi tam kadro Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya geldi. Futbolcular da antrenman öğleden sonra olmasına rağmen sabah saatlerinde tesislere davet edildi. Tüm futbolcular tesislerde beklerken, Fernando Meira sinirli bir şekilde Florya'dan ayrıldı.

Saat 10.15 Yeşilyurt Polat Otel
Adnan Sezgin, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, Polat Otel'de kalan Hagi ile bir kez daha masaya oturdular. Ancak Rumen teknik adam 13 maçlık çalışma süresine bir kez daha itiraz etti ve Hagi dosyası kapandı.

Saat 11.00 Florya Metin Oktay Tesisleri
Hagi ile anlaşamayan sarı kırmızılı yönetim, eski futbolcusu Bülent Korkmaz'ı görüşme yapmak için öğleden sonra Florya Tesisleri'nde çağırdı. 

Saat 11.30 Florya Metin Oktay Tesisleri
Galatasaray yönetiminin görevine son verdiği Michael Skibbe futbolcularıyla toplantı yaparak durumunu açıkladı. Bu toplantının ardından yönetim, internet sitesinden Michael Skibbe'nin basın toplantısı yapacağını açıkladı.

Saat 12.15 Galatasaray Web Sitesi
Galatasaray yönetimi, internet sitesinden, Skibbe ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Saat 12.30 Florya Metin Oktay Tesisleri
Michael Skibbe, kameraların karşısına çıkarak Galatasaray'daki görevini sonlandırdığını ifade etti

Saat 13.15 Florya Metin Oktay Tesisleri

Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve yöneticiler, Bülent Korkmaz ile bir araya geldi. Genç teknik adamla 45 dakika süren bir toplantı yapıldı. Toplantıda futbolculara verilmesi düşünülen ceza şimdilik rafa kaldırıldı.

Saat 14.00 Florya Metin Oktay Tesisleri
Galatasaray yönetimi ile Bülent Korkmaz prensip anlaşması yaptı. Genç teknik adamla, 1.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Saat 15.00 Florya Metin Oktay Tesisleri
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, uzun süredir tesislerde bekleyen futbolcularla yaklaşık 40 dakika süren bir toplantı yaptı. Başkan olduğu günden itibaren ilk kez oyunculara karşı sert bir tavır sergileyen Adnan Polat, Bordeaux maçı sonrası ceza verilebileceğinin altını çizdi. Aynı toplantıda bulunan yeni Teknik Direktör Bülent Korkmaz ise “Ben 25 yıl bu kulübe hizmet ettim, benimle çalışmak isteyen kalır, istemeyen gider” ifadelerini kullandı.

15.59 Galatasaray Web Sitesi
Galatasaray'ın resmi internet sitesinde, Bülent Korkmaz ile 2009-2010 futbol sezonunun sonuna kadar anlaşma sağlandığı açıklandı.

Saat 16.00 Florya Metin Oktay Tesisleri
Bülent Korkmaz yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı ve Bordeaux maçıyla ilgili hedeflerini anlatan bir toplantı yaptı.