Dakkar Rallisi'nde 5. etap

Arjantin'de start alan Dakar Rallisi, Şili'ye taşındı. Pilotlar  5. etapta 483 kilometrelik  özel Copiaco-Antofagasta etabını geçtiler.

07.01.2010 - 12:07

Otomobil kategorisinde Birleşik Devletlerden Mark Miller günü lider tamamlayan isim oldu. Amerikalı sürücüyü, 2 dakika 10 saniye farkla Carlos Sainz izlerken, İspanyol pilot bu sonuçla genel klasmanda ilk defa zirveye yerleşmeyi başardı.

Etabı 3. bitiren Katarlı pilot Nasser Al-Attiyah da genel klasmanda 2.sıraya yükseldi.  Genel klasmanda, 4. etap sonunda 7,5 dakikalık avantajla 1.sırada yer alan Stephane Peterhansel ise üst üste yaşadığı şanssızlıklar sonucunda 10. sıraya kadar düştü. Etabın 135. kilometresinde motorundaki arıza nedeniyle 1 saat kaybeden Fransız sürücü, 215. kilometrede 25 dakika kadar daha durunca Şili’ye 33. sırada ulaştı.

Motosiklet kategorisinde günün en hızlı ismi Şilili Francisco Lopez Contardo oldu. Ev sahibi pilotu 1,5 dakika geriden genel klamsan lideri Cyrıl Despres takip etti.  5. etaba 2. sırada başlayan David Casteu ise önemli bir kaza atlattı. 395. kilometrede motorsikletinden düşen Fransız pilot bacağından ciddi bir şekilde yaralandı. Yine 4. etab lideri Marc Coma da toplamda 38 dakika kaybederek önemli bir avantaj yitirdi.

Dakar rallisinde boy gösteren Türk motosikletçilerden Kemal Merkit 41. sırayı aldı. Dakar Ralli’sinin 6. etabında sürücüler 418  kilometrelik özel Antofagasta to Iquique etabını geçecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...