Red Bull sporcusu Daniel Bodin serbest stildeki rakipleri Colten Moore ve Heath Frisby’yi alt ederek özel yapım kar motosikleti tarihinin ilk başarılı çift ters saltosunu attı. İsveçli sürücü bir dizi test atlayışının ardından, motorlu kızağını kendi evi Malung’daki bir orman açıklığında bulunan rampaya doğru sürdü ve iki tam ters salto dönüşünü tamamladı.

Motorlu kızak motorkros yıldızı aynı zamanda 204 kilogramlık aracını 13,7 metre yükseklikten güvenle yere indirmeyi de başardı.

Bu son derece zor numarayı daha önce 2009 Winter X Games’te Levi LaVallee ve 2011 Winter X Games’te de Justin Joyer denemiş, ikisi de başaramamıştı. Fakat Bodin’in numaraların en iyisini yapabileceğine güveni tamdı.

Atlayış sonrası konuşan Red Bull sporcusu Bodin, “Başardım! Başardığıma inanamıyorum, O adrenalin! Açıklamam mümkün değil. Dünyadaki hiç kimse bu duyguyu anlayamaz. İki yıldır bu numarayı yapmanın hayalini kuruyordum. Her zaman bu numaranın benim hakkım olduğunu düşünüyordum ve başka birinin benden önce yapmasına izin veremezdim. Ama bir tarihin ilk çift ters saltosunu bir yarışmada yapmak doğru gelmedi. O numarayı üstümde baskı olmadan, kontrol edebileceğim bir ortamda yapmak istedim” şeklinde konuştu.