Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelenin 5. dakikası 12-12 eşitlikle geçildi. Fenerbahçe Doğuş'un Wanamaker ve Vesely ile ürettiği sayılara Eric'in basketleriyle karşılık veren ev sahibi ekip, rakibinin dış atışlarını engelleyemedi. Fenerbahçe Doğuş 6-0'lık bir seriyle skoru 18-13'e getirdi. İlk çeyrek sarı-lacivertli ekibin 18-15 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyota hızlı başlayan ev sahibi ekip, 5 dakikada 11-0'lık bir seri yaparak skoru lehine çevirdi (26-18). Ribauntlarda Fenerbahçe Doğuş'tan daha etkili olan Darüşşafaka Basketbol peş peşe yaptığı top kayıpları sonrasında skor avantajını yitirse de Okben Ulubay'ın üç sayılık basketiyle 16. dakikaya 29-24 önde girdi. İsabetli şutlarıyla kalan dakikalarda da üstünlüğünü korumayı başaran yeşil-siyahlılar, Johnson'ın serbest atışlarının ardından skoru 42-32 yaptı ve soyunma odasına 42-33 galip gitti.

İlk yarının bitimine 1,4 dakika kala Fenerbahçe Doğuş'tan Vesely ile Darüşşafaka Basketbol'dan Doğuş Özdemiroğlu arasında yaşanan gerginliğin ardından sarı-lacivertli pivot oyundan diskalifiye edildi. Saha içinde yaşanan olayın ardından tribünlerde kısa süreli gerginlik meydana geldi. 

Üçüncü çeyreğe Thompson'ın sayılarıyla hızlı başlayan Fenerbahçe Doğuş, kısa sürede farkı 5 sayıya kadar düşürdü (45-40). Yaptığı etkili savunma ile Darüşşafaka Basketbol'un rahat sayı bulmasına izin vermeyen sarı-lacivertliler, zaman zaman farkı 1 sayıya indirse de öne geçmeyi başaramadı. Wilbekin'in kritik anlarda attığı basketlerle üstünlüğünü koruyan Darüşşafaka Basketbol üçüncü çeyreği 59-54 önde tamamladı.

Son çeyreğin başında Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic'in teknik faul almasının ardından 62-54 öne geçen Darüşşafaka Basketbol karşısında 6-0'lık bir seri yaparak arayı kapatan Fenerbahçe Doğuş, Sloukas'ın basketiyle 34. dakikada skoru dengelemeyi başardı: 64-64. Ev sahibi ekibin farkı açma çabalarına Wanamaker'ın basketleriyle karşılık veren sarı-lacivertliler, son 2 dakikaya girilirken skoru yeniden eşitledi: 74-74. Darüşşafaka Basketbol'da Wilbekin attığı üç sayılık basketlerle takımının geri düşmesine izin vermedi ve ev sahibi ekip mücadeleyi 84-78 kazandı.

Maçın en skorer ismi, Darüşşafaka Basketbol adına 30 sayı kaydeden Wilbekin olurken, Fenerbahçe Doğuş'ta Wanamaker 22 sayı kaydetti.