Daum: Altın değerinde bir gol

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Kasımpaşa karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, Bekir'in şampyonluk yolunda altın değerinde bir gol attığını ifade etti.

25.04.2010 - 18:11

Daum: Altın değerinde bir gol

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Kasımpaşa karşısında ikinci yarıda çok gol pozisyonuna girdiklerini, daha iyi oynayan takımın kazandığını söyledi.

Daum, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, son haftalarda oyuncularının antrenmanlardaki taktiği en iyi şekilde sahaya yansıttıklarını belirterek, ''Bugün daha iyi oynayan takım kazandı'' dedi.

Alman teknik adam, saat 15.00'te maç oynamanın kolay olmadığını ifade ederek, ''Maçta olmak için 45 dakika gerekti. İkinci yarıda tempoyu yükselttik, daha fazla baskı kurduk ve pozisyon ürettik. Ancak ürettiğimiz pozisyonlarda başarılı olamadık, biraz talihsizlik, biraz dikkatsizlik vardı. Bugünkü maçta altın değerinde bir gol attık. Daha fazla gol atabilirdik'' dedi.

Karşılaşmada attığı golle takımına 3 puan kazandıran Bekir'in performansından da övgüyle söz eden Daum, ''Özellikle Bekir adına çok seviniyoruz. Bütün sezon çok çalıştı. Belki her zaman forma şansı bulamadı, ama bugünlerde ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Şampiyonluk yolunda bu golü atmakla çok büyük katkısı oldu'' diye konuştu.

Alman teknik adam, bu akşam yapılacak Galatasaray-Bursaspor maçıyla ilgili bir soru üzerine, Bursaspor'un bugüne kadar çok iyi oynadığını belirterek, ''Bugün de iyi oynarsa bizim için sürpriz olmaz. Ancak Galtaasaray için de çok önemli bir maç. Galip gelerek bize ve Bursaspor'a daha yakın olmak isteyecek. Bu tip maçlar her zaman açık geçer. Tabii bizim umduğumuz şey Bursaspor'un puan kaybetmesi'' dedi.

Maçtan önce Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın kulağına ne söylediğiyle ilgili soru üzerine Daum, ''Tam hatırlamıyorum ama gelecekte yapacağım tatille ilgili konuştum galiba'' diye yanıt verdi.

Daum, ikinci yarıda oyundan çıkan Mehmet Topuz'un her futbolcu gibi çıkmak istemediğini ve üzüldüğünü belirterek, ''Onu tebrik ettim. Ne kadar iyi işler yaptığını söyledim'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Haftaya Bekir ile Bilica arasında seçim yapmakta sıkıntı yaşar mısınız?'' sorusu üzerine, ''Bu tip problemler beni sevindirir. Bazı durumlarda kadromuz sakatlıklar ve cezalılar yüzünden daralmıştı. O tip sıkıntılar hocayı üzer. Şimdi kadro daha geniş oluyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKANI YILDIRIM VE YÖNETİCİLER KUTLADI
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler, Kasımpaşa karşısında elde edilen galibiyet nedeniyle futbolcu ve teknik heyeti soyunma odasına inerek kutladı.

Karşılaşmanın ardından yönetici arkadaşlarıyla birlikte soyunma odasına giden Aziz Yıldırım'ın, futbolcuları galibiyet nedeniyle tek tek tebrik ettiği öğrenildi.

Yöneticiler ve futbolcuların Samandıra'daki Can Bartu Tesisleri'nde Galatasaray-Bursaspor maçını birlikte izldikleri ifade edildi.

ÖZER: GOL GELECEKTİ
Fenerbahçeli futbolcu Özer Hurmacı, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ''Gol gelecekti, sadece dakikası belli değildi'' dedi.

Kasımpaşa karşısında güzel bir mücadele ortaya koyduklarını kaydeden Özer, ''90 dakika maçı istedik ve mücadele ettik. Gol gelecekti, sadece dakikası belli değildi'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin son haftalarda maçlarını az gol atıp kazandığı ve gol sıkıntısı yaşadığı yorumu üzerine Özer, ''İnsanlara galiba kolay geliyor. Ancak gol noktası üzerinde nabız 200'e çıkıyor. Bugün çimler topu da yavaşlatıyordu'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...