İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, yurt dışı kampının sürdüğü Almanya'da bir basın toplantısı düzenledi. Olası yeni transferler konusunda net açıklamalar yapmaktan kaçınan Daum, Guiza ve Lugano'nun durumlarına da değindi.

Daum, Almanya kampına devam eden takımın çalışma temposundan çok memnun olduğunu söyledi.

Hücuma dönük, savaşçı bir takım yaratmaya çalıştıklarını belirten Daum, takımda sorumluluğun dağıtılmasının önemine dikkat çekti. "Sadece bir kişinin değil, birçok kişinin sorumluluk alması gerekli" diyen Daum, hazırlık maçlarında Alex dışında, Emre ve Roberto Carlos gibi oyuncuların da kaptan olarak sahaya çıkacağını, ancak sezon başlamadan bir kaptan belirleneceğini söyledi.

Daum transfer çalışmaları konusunda net açıklamalar yapmaktan ise kaçındı. Aceleci olmaları halinde hata yapabileceklerini vurgulayan deneyimli teknik adam, sadece futbol yetenekleri değil, kişiliği de gelişmiş oyuncuları kadroya dahil etmek istediklerini söyledi.

"Yeteri kadar gol atabilecek oyuncumuz var" sözleriyle savunmaya takviye yapmak istediklerinin sinyallerini veren Daum, Bayern Münih'te forma giyen bir oyuncuyu kadrolarına katabileceklerini de ifade etti.

Alman teknik adam, çok tartışılan Guiza ve Lugano'nun durumlarına da değindi. Lugona'ya teklifte bulunduklarını, ancak ret yanıtı aldıklarını hatırlatan Daum, bu konunun kendileri için kapandığını vurguladı.

Daum, Guiza'nın ise her sezon 20 gol atabilecek kapasitede bir oyuncu olduğunun altını çizdi ve biran önce kampa katılması çağrısını yineledi. Hala ülkesinden dönmeyen İspanyol golcünün, pazar ya da pazartesi günü takımın Almanya kampına katılması bekleniyor.