Daum: Ben kimseyi yarı yolda bırakmadım

Almanya'nın Köln takımından ayrılan Christoph Daum, taraftarların sitemleriyle ilgili olarak Köln'ü yarı yolda bırakmadığını belirtti.

04.06.2009 - 13:24

KÖLN - ''Kölner Express'' gazetesi, Daum'un, İsviçre'nin Zürih kentinde Yıldırım ile görüştüğünü belirterek, Alman çalıştırıcının, Zürih'ten sonra gittiği İspanya'nın Mallorca adasında havaalanında gazeteye yaptığı açıklamalara yer verdi.

Gazetenin haberinde, Daum'un 30 Mayıs Cumartesi günü oynanan Mallorca-Villareal maçında milli futbolcu Nihat Kahveci'yi Köln'e transfer etmek için izlediği ve maçın devre arasında Fenerbahçe'den transfer teklifi aldığı ifade edildi.

Kamuoyuna resmen açıklanana kadar Türkiye'de hangi kulübe gideceği hakkında açıklama yapamayacağını tekrarlayan Daum, Köln taraftarının, kendilerini yarı yolda bıraktığına inandıklarının söylenmesi üzerine de ''Ben kimseyi yarı yolda bırakmadım'' dedi.

Köln'de görev yaptığı süre içinde en üst düzeyde başarıya ulaştıklarını savunan Daum, ''Hedefimiz ilk dokuza girebilmekti. Söyler misiniz o kadar takımın içinde hangi takımın üzerine çıkacaktık'' değerlendirmesinde bulundu.

Zürih'te salı günü Yıldırım ile yeni kadro ve transferler hakkında görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine de Daum, ''Bu konuda herhangi bir yorum yapamam'' diye yanıt verdi.

Yeni kulübüne antrenör Roland Koch'u da beraberinde götüreceğini belirten Daum, rahatsızlığından sonra antrenörlük eğitimine başlayan Ümit Özat ile ilgili de ''Ümit ile ilgili bir planlama yok. Şimdilik kendisi bensiz yoluna devam edecek'' dedi.

Türkiye'ye transferine eşi Angelica'yla birlikte karar verdiğini kaydeden Daum, Ümit için FC Köln ile Fenerbahçe arasında bir jübile maçı oynanmasını isteyip istemediğinin sorulmasına üzerine de ''Bilemiyorum. Ancak ne dediğime bir kez daha dikkat etmeliyim'' karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...