"Daum daha samimi"

Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, teknik direktör Daum'un Fenerbahçe'deki ikinci döneminde daha samimi ve yakın olduğunu söyledi.

30.12.2009 - 16:13

"Daum daha samimi"

Fenerbahçe Dergisi'nin Ocak ayı sayısında röportajı yer alan Selçuk Şahin, Cristian ile yan yana görev aldığında aynı özelliklerde oldukları için hücumda değişerek daha çok iş yapmaları gerektiğini kaydederek, "Emre ile oynadığım zaman, daha aktif ve işimi yapabilecek pozisyonda oynayabiliyorum. Emre oynadığı zaman ben daha çok geride kaldığım ve bölgemde oynadığım için daha rahat oynuyorum açıkçası. Ama Emre, Cristian, Deniz ve ben, bu 4 isimden kimi yan yana oynatırsanız oynatın, başarıyla oynar ve görevini yerine getirir'' diyekonuştu.

"DAUM BU KEZ BİRAZ DAHA SAMİMİ VE YAKIN"
Teknik direktör Christoph Daum'un Fenerbahçe'deki ilk dönemindeki gibi disiplinli olduğunu belirten Selçuk, "Bu kez biraz daha samimi ve yakın" dedi.

Alman teknik direktörün, sarı-lacivertli ekipteki ikinci döneminde oyuncularla daha samimi diyaloglar kurduğunu ve sohbet ettiğini anlatan Selçuk, "İlk geldiğinde oyunculardan biraz daha uzak duruyordu. Hırsı aynı şekilde devam ediyor. Hırslı ve disiplinli bir hoca. Antrenman sistemi de aynı. Oyuna bakış açısı konusunda da bariz bir değişiklik yok. Elbette, zaman kendisine yeni düşüncüler katıyordur ama çalışma sistemi ve oyun anlayışı olarak aynı. Nerede oynarsak oynayalım, kazanmaya dönük bir oyun anlayışı var" şeklinde konuştu.

"AVRUPA LİGİ'NDE FİNALE KADAR GİDEBİLİRİZ"
Fenerbahçeli futbolcu, UEFA Avrupa Ligi'nde sadece Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımların kendilerini zorlayacağını, bunun dışındaki tüm takımlarla kafa kafaya mücadele edebileceklerini söyledi.

Finale kadar gidebileceklerini kaydeden Selçuk, şöyle konuştu:
"İlk etapta karşımızdaki rakip Fransa'nın Lille takımı. Ondan sonrasına bu turu geçtikten sonra bakacağız. O kulvarda sadece Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımlar bizi zorlar. Onun dışındaki tüm takımlarla kafa kafaya mücadele ederiz, hatta artımız vardır. Çünkü, bütçe değeri olarak baktığınızda, kulübümüz Avrupa'nın bir çok takımından üstün durumda. Onun için Avrupa Ligi'nde finale kadar gidebiliriz. Bu çok zor değil. Maçlara çok iyi şekilde konsantre olarak çıkarsak, önümüzdeki turlardan sonra iyi kuralar çekersek finale kadar çıkabiliriz."

"ARSA, EV, DÜKKAN GİBİ YATIRIM YAPMAYI SEVİYORUM"
Arsa, ev, dükkan gibi taşınmazlara yatırım yapmayı sevdiğini, İstanbul'daki bütün projeleri bildiğini kaydeden Selçuk, bu konuda takım arkadaşlarının danıştığı bir kişi olduğunu belirterek, ''Arabayla geçerken satılık ilanı gördüğüm zaman mutlaka ararım. Alacağımdan değil ama o bölge hakkında bilgi almak, oranın fiyatlarını öğrenmek adına sorarım. Takım arkadaşlarım da bir şey alacakları zaman 'alalım mı, almayalım mı?' diye bana sorarlar. Yeterli stoku yaptık ve daha alacak durumumuz yok. Yani öyle bankada çok fazla para tutmayı sevmiyorum. Kazancımı da çok fazla yemiyorum. Elbette kazancımız ve bulunduğumuz ortam gereği harcamalar yapıyoruz ama çok fazla para harcamam ve yatırım yapmayı seviyorum'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...