Daum: İğrenç bir maç olacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Honved karşısına sadece tur değil galibiyet için çıkacaklarını belirtirken, maçın seyircisiz oynanacak olmasına, ''Bu tür maçlar benim için iğrenç'' yaklaşımında bulundu.

05.08.2009 - 21:27

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turunun rövanşında bugün Macaristan'ın Honved takımıyla yapacakları mücadele için, ''İstanbul'da iyi bir avantaj sağlamıştık, bu işi burada bitirmeye geldik'' dedi.

Karşılaşmanın yapılacağı Jozsef Bozsik Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, maçı değerlendiren Alman teknik adam, ''İstanbul'da iyi bir avantaj sağlamıştık bu işi burada bitirmeye geldik. Daha önce İstanbul'da da söylemiştim, bu tip turlarda ilk maç birinci devre gibi olmalı. Şimdi ikinci yarıyı burada oynayıp iyi bir sonuçla bu raundu bitirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Honved'in maçı bırakmayan bir ekip olduğunu, İstanbul'da 5-0'a rağmen bir gol için iyi mücadele ettiğini anlatan Alman çalıştırıcı, ''Bizi bugün de bu tip bir takım bekliyor olacak. Honved'in kadrosunda belki İstanbul'da göremediğimiz futbolcuları da görebiliriz. Ayrı motivasyonla daha iyi bir performans sağlayabilirler'' diye konuştu.

''SADECE TUR DEĞİL, GALİBİYET BEKLİYORUM''
Teknik direktör Daum, takımından bugünkü mücadelede sadece turu geçmesini değil galibiyet beklediğini bildirdi.

Daum, ''Kendi takımımdan beklentim, galibiyet, sadece tur atlamak değil. Kadromuzun verdiği en iyi 11'i göreceğiz. Hiçbir futbolcumuzu korumak için dışarıda bırakmayacağız. Sağlam olan tüm futbolcularımız burada. Bizim için bu maç performansımızı yakalamak için iyi bir fırsattır. Birkaç görmek istediğim şey var. Kendi takımımda düzeltilebilecek detaylar var daha. Takımıma güveniyorum, sonsuz güvenim var. İyi bir performansla buradan ayrılacağımıza eminim'' şeklinde konuştu.

''SEYİRCİSİZ MAÇLAR BENİM İÇİN İĞRENÇ''
Karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olmasıyla ilgili yorumu sorulan Daum, ''Seyircisiz maçlar benim için iğrenç'' değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'de de birkaç maçı seyircisiz oynadığını hatırlatan Daum, ''Türkiye'de de birkaç maç seyircisiz oynadım. Bu maçlar benim için iğrenç. Her maça seyirci lazım. Bu tip maçlar hiç hoşuma gitmiyor. Maalesef seyircisiz oynayacağız. Futbolcularla taraftarlar arasında diyalog çok önemli. Bunsuz olmuyor'' diye konuştu.

Yoğun bir tempoyla sezona başlamalarıyla ilgili bir soru üzerine de Alman teknik adam, ''Halen hazırlık dönemindeyiz ve bu dönemde futbol olarak yüzde yüzden de fazla gitmek lazım. Hazırlık dönemindeyiz, bu tür şeyler normaldir. Yüksek tempo yapan bir Fenerbahçe görmek bizim isteğimiz. Her maçta bu tip performansta bir Fenerbahçe görmek istiyoruz. Her zaman bu performansı görebilecek miyiz bilmiyorum ama çalışmalarımız bu hedefi yakalamak için'' dedi.

Öte yandan toplantı sırasında aralıklarla çok sayıda cep telefonu çalınca Daum bir ara esprili olarak, ''Bir anlaşma yapalım, bir daha mobil telefon çalarsa 100 Euro ceza verelim'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...