Daum ile anlaşabiliyor mu ?

Lille maçı öncesi Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman merak edilen soruları yanıtladı.

24.02.2010 - 20:07

Daum ile anlaşabiliyor mu ?

Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve taraftarlara, futbol takımına verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

Aykut Kocaman, Can Bartu Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve taraftarların, tesislere gelerek destek ve moral vermelerinin takdir edilecek bir durum olduğunu belirterek, şöyle konuştu:"Fenerbahçe Futbol Takımı olarak, desteğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. İşlerin son derece iyi gittiği bir dönemden, işlerin biraz sıkıntılı olduğu bir döneme girdik. En çok ihtiyacımız olan şey, taraftarın verdiği destektir. Sahada oynayan oyuncular için bu çok önemlidir. Bu, futbolcunun bir adım daha atmasına neden olur. Sıkıntılarımızı azaltacak davranıştan dolayı başta başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz ve taraftarlarımıza teşekkür ederiz."

DAUM İLE ANLAŞABİLİYOR MU?
Aykut Kocaman, zaman zaman teknik direktör Christoph Daum ile anlaşamadıkları yönünde haberler yapıldığının hatırlatılması üzerine, "İki hafta önce Bursaspor'u 3-0 yendiğimiz zaman 'Şahane anlaşıyorlar' denildi. İki hafta sonra tam tersi söyleniyor. Anlam veremiyorum" dedi. "Ben, neysem oyumdur. İki hafta önceki durumumuzdan bir farkımız yok" diyen Kocaman, "Skora yönelik değerlendirmeler yapılıyor. Takım kazandığı zaman problem yok, 'Daum ile Aykut anlaşıyorlar' deniliyor, kötü gidince de 'Anlaşamıyorlar' deniliyor. Bunlar, biraz olayları hafife almaktır" ifadelerini kullandı.

Kocaman, takımdaki sakat futbolcularla ilgili bir soruya da şöyle yanıt verdi:"Transfer dönemindeki davranışlarımızla ilgili eleştiriler oluyor. Bir futbol takımında 6-7 sakatlık olur diye hesap edip, 8'inci, 9'uncu futbolcuyu almak dünyada kimsenin aklına gelebilecek bir şey değil. 6 oyuncunun yerine 7. oyuncu olsaydı iyi olurdu, ama bunlar sağlamken 7. oyuncuyu almanın anlamı yoktur." Kocaman, Lugano, Mehmet Topuz, Uğur, Ali ve Özer'in hafta sonunda
yapılacak lig maçında da sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceklerini sözlerine ekledi.

"DÖNEMSEL BİR SIKINTI YAŞIYORUZ"
Antrenman öncesinde Fenerbahçe TV'ye de açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Fenerbahçe öne geçtikten sonra rakibin müdahale etmesinin zor olduğunu kaydederek, şunları söyledi:"Son haftalarda dönemsel bir sıkıntı yaşadığımız düşünüyorum. Çevresel ve kendi içimizdeki sıkıntılardan rahatsız olduk. Bütün yaşananları, kendimizin dışındaki yerlere itmek doğru bir davranış olmaz. İnandığım her şeyi, her zaman söylüyorum. Bunu sadece söylemek için de söylemiyorum. İkinci yarıdaki oyun kalitemiz son derece iyi ve yeterliydi, ancak sonuçları aldıktan sonra oyunu sürdürmede problem yaşıyoruz. Süreçten kaynaklanan sebeplerle de rakibin iştahını arttırıyoruz. Problemleri aramızda konuşuyoruz. Dışsal faktörler de var. Bunu bizlerin kontrol etmesi mümkün değil. Hakem, rakip gibi... Kontrol edebileceğimiz her şeyin etki ortamını artırmak amacındayız ve bunu birkaç hafta içinde hayata geçireceğiz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...