Daum topu futbolculara attı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Kasımpaşa maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında futbolcularına 'toparlanın' mesajı gönderdi. "İlk haftalarda aldığımız sonuçlar bazı futbolcularımızı yanılttı" diyerek takımdaki rehavete dikkat çeken Daum, çift forvetle oynamalarında da futbolcuların isteğinin etkili olduğunu söyledi.

Ntvspor 28.11.2009 - 23:32

İSTANBUL - Kasımpaşa'ya 3-1 yenilen Fenerbahçe'de teknik direktörü Christoph Daum, sahaya sürdüğü çift forvetli sistemi futbolcularının istediğini belirtti.

Alman teknik adam maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, sistemi neden değiştirdiği sorusuna, ''Hafta içinde birçok futbolcularla bazı görüşmelerimiz oldu. İyi görüşmelerimiz oldu. Hemen hemen tüm futbolcular, iki forvet ile başlamamızı istedi. 'Daha fazla pozisyon yakalarız, tehlikeli oluruz' diye düşünceleri vardı. Hem sakatlık, hem cezalılarımız vardı. Hem de futbolcularımızın isteğine göre de iki forvet ve Alex ile çıkmak istedim. Ama umduğumuz gibi olmadı'' yanıtını verdi.

''İLK HAFTALARDAKİ SONUÇLAR YANILTTI''
Daum, son haftalarda Fenerbahçe'deki düşüşün nedeninin sorulması üzerine de, ''Cezalar olabilir, sakatlıklar olabilir. Belki de ilk haftalarda aldığımız güzel sonuçlar bazı kişileri yanılttı. Bazı futbolcularımız belki bayağı ileride, iyi bir durumda olduğumuzu düşünerek daha düşük tempoyla oynadılar. Birçok pozisyonda belki de ilk haftalarda rakibe göre daha şanslıydık. Şimdi dezavantajlarımız olan bazı şeyler var. Değişik nedenleri var. Ama şu bir gerçek, aynı futbolcularla bu düşüşten çıkacağız, bundan eminim. Çünkü kaliteli bir ekibimiz var. İlk haftalardaki iyi sonuçlar nasıl iyiyse, hep birlikte yaptık. Birlikte kaybediyor, bu dönemi yaşıyoruz. Aynı futbolcularımla güzel günler bekliyor bizi'' dedi.

SAMANDIRA'DA TOPLANTI
Daum basın toplatısında yaptığı uyarıların ardından futbolcularının özel araçlarıyla stattan ayrılmasına izin vermedi. Tüm futbolcuları toplu halde Samandıra Tesisleri'ne götüren Daum, 20 dakika süren bir toplantı yaptı. Toplantı sırasında futbolcularına ciddi uyarılarda bulunan Alman teknik adam, "Antrenmanlarda ve maçlarda gösterdiğiniz performans arasında büyük farklar oluşmaya başladı. Herkesin bir an önce kendisine gelmesi lazım. Harika başladığımız bir işi kendi ellerimizle yok ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Daum futbolcuların pazar izinlerini de iptal etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...