Daum'a şantaj yapıldı iddiası

Kölner Express Gazetesi, Daum'dan 28 Haziran'da Düsseldorf havaalanında çalınan dizüstü bilgisayarı karşılığında, kimliği belirsiz kişiler tarafından 100 bin euro istenildiğini yazdı.

04.08.2009 - 13:04

KÖLN - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'a, şantaj yapıldığı iddia edildi.

Kölner Express Gazetesi, ''Şantaja uğradım'' başlığıyla verdiği haberinde, Daum'dan, 28 Haziran'da Düsseldorf havaalanında çalınan dizüstü bilgisayarı karşılığında, kimliği belirsiz kişiler tarafından 100 bin euro istenildiğini yazdı.

Gazete, Daum'un eski eşi Ursel'i arayan şantajcıların Doğu Avrupa ülkelerinin aksanıyla İngilizce konuştuklarını, bir sonuç elde edemeyince İstanbul'da bulunan Daum'a ulaşarak 100 bin euro istediklerini belirtti.

Daum'un bunu kabul etmediği, ''dizüstü bilgisayarının kendisine teslim edilmesi durumunda sadece belirli bir miktar ödül verebileceğini'' söylediği ifade edildi.

Christoph Daum'un bu olaydan sonra Almanya'da bulunan avukatı Stefan Seitz'ı arayarak olayla ilgili gerekli hukuki işlemleri yapmasını istediği belirtilen haberde, Daum'un, ''Umarım bilgisayarıma kavuşurum. Ondan sonra bu konu benim için kapanır'' şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Haberde ayrıca, Daum'un dizüstü bilgisayarında, vasiyetinin, aile fotoğraflarının, oyuncu sözleşmeleriyle kendi sözleşmelerinin ve diğer bazı önemli şahsi belgelerin bulunduğu ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...