Daum'dan Ümit Özat'a övgüler

Almanya Bundesliga takımlarından FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, futbolu bırakan Ümit Özat'ın bir futbolcunun ulaşabileceği en üst noktalara geldiğini söyledi.

15.03.2009 - 19:41

Daum'dan Ümit Özat'a övgüler

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, dün sağlık nedenlerinden dolayı futbolu bıraktığını açıklayan Ümit Özat'a bundan sonraki hayatında başarılar dileyerek, ''Ümit bir futbolcunun ulaşabileceği en üst noktalara ulaştı'' dedi.

Daum, Ümit ve ailesine en iyi dileklerini sunmak istediğini belirterek, ''Ümit aktif futbol hayatını maalesef bırakmak zorunda kaldı. Ancak önemli olan bundan sonra normal, sağlıklı yaşamına devam edecek olmasıdır'' diye konuştu.

Ümit'in bundan sonra antrenörlük diploması alacağını ifade eden Daum, ''Umarım antrenörlük yaşamı da futbolculuk yaşamı kadar başarılı olur. Kendisine şimdiden bu konuda başarılar dilerim. Önemli olan sağlığının her zaman yerinde olması. Kendisine ve ailesine bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum'' dedi.

Ümit Özat'ın futbolu bırakma kararı Alman basınında da geniş yankı buldu.

''Kölner Express'' gazetesi, ''Ümit gözyaşları içinde uğurlandı'' başlığını kullanırken ''Kölner Stadt Anzeiger'' gazetesi de, ''Ümit için kariyerinin sonu'' şeklinde başlığa yer verdi.

''Kölner Express'', Ümit'e dünyada hiç bir doktorun futbol için ''vize verme'' riskine giremeyeceğini belirterek, Ümit'in dün Borussia Mönchengladbach maçı öncesinde takımın kamp yaptığı otele gittiğini ve ''Arkadaşlar ben artık sizlerden biri değilim. Ben artık futbolcu değilim'' şeklinde konuştuğunu yazdı.

Gazete ayrıca, Köln taraftarının Ümit'i hiç bir zaman unutmayacağını kaydetti.

Bild gazetsi de, ''Ümit gözyaşlarıyla bıraktı'' manşetini kullandı.

Öte yandan, Ümit'in geçen perşembe günü sağlık testinin kesin sonuçlarını aldığı ve bunu kulübün yönetim kuruluyla paylaştığı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...