Daum'un silahı 'Klose'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Almanya için golcü Klose'nin çok önemli bir oyuncu olduğunu söyledi.

Haberler 13.06.2010 - 17:18

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Dünya Kupası'nda Avustralya'ya karşı ilk grup maçını oynayacak Alman Milli Takımı ile ilgili olarak, Miroslav Klose'nin formda olması durumunda takım için iyi bir silah olacağını savundu.

Daum, Alman ''Berliner Morgenpost'' gazetesi için ''Klose bir silah olabilir'' başlığıyla yazdığı makalede, Klose'nin öncelikle forma girmesi gerektiğini, formda olduğu zaman takıma faydalı olacağını belirterek, Alman Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'ün, Klose'den emin olmasa kendisini kadroda tutmayacağını ifade etti.

Michael Ballack'ın sakatlığına rağmen Bastian Schweinsteiger'in Ballack'ın yerini doldurabileceğine inandığını kaydeden Daum, Schweinsteiger'in henüz 25 yaşında olmasına rağmen çok tecrübeli bir oyuncu olduğuna, 74 kez milli takım formasını giydiğine dikkati çekti.

Alman Milli Takımı'nın, favori ülkeler arasında gösterilmemesine rağmen, son antrenmanından sonra formda göründüğünü belirten Daum, genç bir takım olmasına rağmen genelde tecrübeli olduğunu, golcü oyuncu Lukas Podolski'nin de henüz 25 yaşında olmasına rağmen 73 kez milli takımda oynadığını hatırlattı.

Sayfa Yükleniyor...