Davids: Rijkaard'a zaman tanınmalı

Hollanda futbolunun unutulmaz isimlerinden Edgar Davids, Red Bull Street Style ulusal elemeleri için Ankara'ya geldi. NTV Spor'un sorularını yanıtlayan yıldız oyuncu, Hollandalı çalıştırıcılar Frank Rijkaard ve Guus Hidink'i değerlendirdi.

Ntvspor 27.02.2010 - 15:22

Davids: Rijkaard'a zaman tanınmalı

Edgar Davids, bir dönem Avrupa futboluna damgasını vurmuş isimlerden biri. Futbolu bırakan Davids, Red Bull Street Style ulusal elemeleri için geldiği Ankara'da NTV Spor’a konuştu.

Davids, bir dönem birlikte çalıştığı Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ve A Milli Takımın yeni patronu Guus Hiddink'i değerlendirdi. Rijkaard'a başarılı olması için zaman tanınması gerektiğini ifade eden Davids, Hollandalı çalıştırıcının Barcelona'da kalitesini kanıtladığını hatırlattı.

Eski futbolcu, Guus Hiddink'in de Türk Milli Takımı için en doğru tercih olduğunu vurguladı. Hiddink'ın, futbolcularla iletişim kurmakta çok usta olduğunu belirten Davids, Hollandalı teknik adamın özellikle milli takımlarda aldığı başarılı sonuçlara dikkat çekti. Türkiye'de insanların futbola büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu ifade eden Davids, Hiddink'in bu tutkuyu en doğru şekilde sahaya kanalize edeceğine inandığını belirtti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...