Davis Kupası ve Federasyon Kupası Türkiye'de

Türkiye bu yıl iki önemli tenis organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Davis Kupası maçları İstanbul'da , Federasyon Kupası maçlarıysa Antalya'da oynanacak.

08.04.2009 - 16:34

1899 yılından bu yana düzenlenen Davis Kupası, dünyanın en prestijli tenis etkinliklerinden biri.

Dünya Grubu, Asya-Okyanusya ve Avrupa-Afrika Bölgesi olarak 3 farklı bölgede oynanan Davis Cup'ta Türkiye, Avrupa-Afrika bölgesi 3. grupta yer alıyor.

Bu yıl Davis Kupası, Avrupa - Afrika Bölgesi 3. Grup maçları, İstanbul Tenis Eskrim ve Dağcılık Kulübü kortlarında 27 Nisan - 3 Mayıs 2009 tarihleri arasında oynanacak.

Botswana, Estonya, Yunanistan, İzlanda, Lüksemburg, Madagaskar, Ruanda ve Türkiye'nin iştiraki ile 4'erli 2 grup halinde round-robin sistemine göre oynanacak müsabakalar 2 tekler ve 1 çiftler maçı şeklinde yapılacak..

Haftasonu oynanacak maçlardaysa gruplarında ilk 2 sırada yer alan 4 ülke bir üst gruba çıkmak için karşılaşacak. Üçüncü ve dördüncü sırada kalan ülkelerse bir alt gruba düşmemek için mücadele edecek.

Türkiye bu yıl ayrıca Federasyon Kupası'na da evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Avrupa – Afrika Bölgesi 2. Grup'ta yer alan Türkiye'nin grubunda ayrıca Portekiz, Güney Afrika, Gürcistan, Letonya ve Fas bulunuyor...

Antalya, Belek'te oynanacak maçlarda round robin sistemi geçerli olacak ve 3 erli 2 gruba ayrılacak ülkelerden gruplarını ilk ikide tamamlayanlar bir üst gruba çıkmak için çapraz eşleşecek. Grup sonuncularıysa bir alt gruba düşecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...