Defar'dan dünya rekoru

Etiyopyalı ünlü bayan atlet Meseret Defar, Stockholm'deki Grand Prix'de, 5 bin metrede salon dünya rekoru kırdı. Defar böylece rekoru, vatandaşı Trunesh Dibaba'nın elinden almış oldu.

Haberler 23.02.2009 - 17:17

Defar'dan dünya rekoru

Pekin Olimpiyatları'nda hem Trunesh Dibaba, hem de milli atlet Elvan Abeylegesse'nin ardında kalarak büyük hayal kırıklığı yaşayan Etiyopyalı Meseret Defar, eski formununa kavuştuğunu İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen Salon Grand Prix'sinde gösterdi.

Defar, 5 bin metrede 14: 24: 37'lik derecesi ile vatandaşı Dibaba'ya ait dünya salon rekorunu 3 saniyeden fazla geliştirdi.

Sırıkla yüksek atlamada ise zafer, Pekin Olimpiyatları'nın altın madalyalı ismi Steve Hooker'a gitti. 5.86 ile birinciliği kazandıktan sonra, Sergey Bubka'ya ait dünya rekorunu kırmak için 6.15'i deneyen Hooker başarılı olamadı.

Dünya 3 bin metre engelli şampiyonu Paul Koech, Stockholm'de zafere rahat ulaştı. Kenyalı atlet, en yakın rakibinin 7 saniye önünde bitiş çizgisini geçti.

Merakla beklenen 800 metre yarışını ise Rus Yuriy Borzakovski kazandı. Pekin Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Wilfred Bungei ise 3. olabildi.

Sayfa Yükleniyor...