Juventus denince akla gelen ilk isimlerden Alessandro Del Piero, takımın gidişatından hiç memnun değil. Son Palermo yenilgisi sonucu Serie A'da 5. sıraya düştüklerini hatırlatan Del Piero, dikkatlerini UEFA Avrupa Ligi'ne çevirmelerini isteyenlere ilginç bir karşılık verdi.

Sezonun kendileri için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu belirten Del Piero, UEFA Avrupa Ligi'nin kazanılmasının dahi bu olumsuz tabloyu değiştirmeye yetmeyeceğini vurguladı. “Avrupa Ligi'nin bizim için hiçbir anlamı yok” diyen yıldız forvet, takımın asıl hesaplarını, yeniden Şampiyonlar Ligi'ne katılmak üzerine yapması gerektiğinin altını çizdi.

Del Piero, başlamasına 100 günden kısa süre kalan 2010 Dünya Kupası'nda forma giyip giymeyeceğini ise hala bilmiyor. Eleme grubu maçlarında forma şansı bulamayan başarılı futbolcu, buna karşın, teknik direktör Lippi'nin sürpriz yapıp kendisini kadroya dahil edebileceği görüşünde. EURO 2008 öncesi yaşananları hatırlatan Del Piero, “2 yıl önceki durumun aynısı yaşanıyor. O zaman da elemelerde çok az oynamıştım. Avrupa şampiyosına gideceğimi düşünmüyordum. Ancak Donadoni beni aniden kadroya almaya karar verdi” ifadelerini kullandı.