Delgado: Tek hedefimiz şampiyonluk

Beşiktaş'ın Arjantinli kaptanı Matias Emilio Delgado, her maçlarının final havasında geçtiğini, takım olarak hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

22.03.2009 - 15:33

Delgado: Tek hedefimiz şampiyonluk

Beşiktaş’ın Arjantinli futbolcusu Delgado, eşi Laura, oğlu Nicolas ve kızı Dolores ile birlikte Etiler'deki Mohini ve Çocuk Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen bir organizasyona katıldı. Siyah-beyazlıların Şilili futbolcusu Tello'nun minik oğlu Axel de daha sonra Delgado ailesine katıldı. Çocukların ilgiyle karşıladığı ve imza almak için  birbirleriyle yarıştığı Delgado, çocuklarla bir süre top oynadıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligin son 9 haftasına girildiğini kaydeden Delgado, her maçlarının final havasında geçtiğini ifade ederek, ''Tek hedefimiz şampiyon olmak, bunun için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Sivasspor karşılaşmasının berabere bitmesiyle ilgili bir soruya Delgado, ''Sonucun iyi mi kötü mü olduğunu hala çözemedim. Sivas, çok zor bir deplasman. 1-0 geriye düştük, daha sonra Tello'nun attığı güzel golle beraberliği yakaladık. Sonuçta da 1 puan aldık'' diye konuştu.

Bir dönem bazı taraftarların kendisini protesto ettiklerinin hatırlatılması üzerine de Delgado, ''Kritik bir dönemdi. Sonuçta yapmam gereken çalışmaktı. Benim futbolumdan şüphesi olanlara çok çalışarak sahada yanıt verebileceğimi düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

İSPANYA MAÇLARI
Arjantinli futbolcu milli takımın İspanya ile oynayacağı maçlar için yorumunun sorulması üzerine de, ''Çok zor bir maç olacak. İspanya bana göre dünyanın en iyi milli takımlarından biri. Türkiye'nin de çok kaliteli ve iyi bir kadrosu var ve İspanya karşısında iyi mücadele edeceklerini düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Sakatlığı ile ilgili bir soruya Delgado, ''Uzun süre İtalya'da tedavi gördüm. Zor bir dönemdi, ama her zaman takım arkadaşlarım beni destekledi ve onları yanımda hissettim, şimdi oldukça iyiyim'' yanıtını verdi.

Delgado, çocuklar için yapılan organizasyonla ilgili olarak da ''Çocukları çok seviyorum. Onlar mutlu olduğunda biz de oluyoruz'' derken, ailesinin kendisini maçlar için motive ettiğini de sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...