Demba Ba transferinde teminat krizi

Beşiktaşlı Demba Ba'nın Çin'e transferinde teminat krizi ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yönetim 13 milyon Euro karşılığında el sıkıştığı Shanghai Shenhua'dan banka teminatı istiyor.

Haberler - Ntvspor 26.06.2015 - 15:02

Demba Ba transferinde teminat krizi

Beşiktaş, Demba Ba için son olarak 13 milyon Euro karşılığında anlaşmaya sağladığı Çin ekibi Shanghai Shenhua ile ödeme planında sorun yaşıyor. Senegalli oyuncunun Çin'den gelen teklifi kabul etmesinin ardından iki kulüp son detayları konuşmak için görüşmeye devam ediyor.

Shanghai Shenhua, 13 milyon Euro'luk bonservis bedelinin yüzde 70'ni, yani yaklaşık 10 milyon Euro'luk kısmını peşin, kalan 3 milyon Euro'yu da daha sonra ödemeyi teklif etti. Yönetimin bu teklifi kabul etmesine rağmen, Çin ekibinin 3 milyon Euro'luk takside banka teminatı göstermemesi sorun yarattı.

Siyah beyazlı yönetim 3 milyon Euro'luk miktara teminat gösterilmeden transfere onay vermek istemiyor. Banka teminatı olmadan satışın gerçekleşmeyeceğini Shanghai Shenhua yetkililerine ileten Beşiktaş yönetimi Çin ekibinin cevabını bekliyor. Teminatın bulunması halinde transfer resmiyet kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...