İlişkili Haberler

Galatasaray, Real Madrid'in eski başkanlarından Santiago Bernabeu adına bu yıl 36. kez düzenlenen organizasyonda İspanyol devi ile karşılaştı. Sarı kırmızılılar 2-1 mağlup oldu. 

2011'den sonra ikinci kez bu organizasyona Burak ve Melo'dan yoksun çıkan sarı-kırmızılılar, karşılaşmada belli periyodları iyi oynayarak ilerisi için umut verdi. 

Galatasaray'ı mağlup eden Real Madrid bu kupadaki serisini 11 maça çıkardı.

Galatasaray maça Muslera, Tarık, Koray, Hakan, Carole, Selçuk, Jose Rodriguez, Emre Çolak, Sneijder, Podolski ve Umut Bulut on biriyle çıktı. Real Madrid 18'inci dakikada Nacho'nun golüyle öne geçti. İlk yarı 1-0 eflatun beyazlıların üstünlüğüyle sonuçlandı.
Galatasaray 52'inci dakikada Wesley Sneijder'in bulduğu golle skoru eşitledi. Ev sahibi ekip Marcelo'nun attığı golle 82'inci dakika yeniden öne geçti. 

Başka gol olmayınca maç 2-1 Real Madrid'in üstünlüğüyle sonuçlandı.

Real Madrid'in efsanevi futbolcularından Ferenc Puskas'ın eşi Erzsebet Hunyadvari ile yine eski futbolculardan Michel'in babası Miguel Gonzalez'in ölümlerinden dolayı karşılaşma 1 dakikalık saygı duruşu ile başlarken, Real Madridli utbolcular formalarına siyah bant takarak oynadı.

Spor yorumcuları Mehmet Demirkol ve Hakan Ünsal'ın, Galatasaray'ın Real Madrid maçı ile ilgili yorumlarında, Şampiyonlar Ligi için eksik görülen kadronun aslında lig için eksik olabileceği görüşü hakimdi. 

DEMİRKOL: BELKİ DE YETER

Galatasaray hakkında ortak görüşün bu takımın Türkiye için yeterli olduğu ama Avrupa'da yetirsiz kalacağı. Belki de konsantrasyon farkıyla Avrupa için yeterli, Türkiye için eksik bir takım bu... 

Top Galatasaray’ın ayağındayken her türlü baskıyı aşıp üretecek yetenek ve kurgu var. Ancak top rakipteyken durum vahim. Eksikler ve eksiler büyük sorun. Burada artı hanesine yazacak 3 durum var. Koray’ın yerinde müdahaleleri onu bu sınıfta dahi bir seçenek yapıyor. Öte yandan Carole’de fazlası var. Forma onun olursa şaşırmam. Ve Podolski, Sneijder ve diğerleri Türkiye’de yapmadıkları geriye koşuları dün yaptı. Bu, Şampiyonlar Ligi için iyi bir işaret. Yani belki de hep söylenenin tersine, “Bu takım Şampiyonlar Ligi için yeterli ama lig soru işareti.” Yani belki de mevzu biraz da konsantrasyonla ilgili.

HAKAN ÜNSAL: REAL TEST... 

Oyuncuların ciddi, rakipten çekinmeyen ve panik yapmayan halinin sahada yansımaları oldu. En iyi örnek. Sabri. Fakat Sabri kadar Koray'ın, Carole'un, Emre'nin saha içi Karakterleri güçlüydü. Herşeye rağmen, bu maçtan alınacaklar ve uygulanamayacaklar var. Galatasaray'ın lige taşıyabileceği;

1- Bir dönem çok iyi yaptığı ve uzun zaman sonra tekrar hatırladığı, kısa, çabuk paslı
öne oyun.

2- Ciddi ve oyun disiplinine sadık kalarak oyunun içinde kalmak hatta oyuna hakim
olmak.

3- Oyunun temposuna ayak uydurmaktan öte, oyunun temposunu kendisi
belirlemek.

Fakat ligimiz gerçeklerini de unutmamak gerekir. Galatasaray, ligde bu kadar pas
yapsa, önce kendi taraftarı acele ettirir ve beklemez. Devamlı ve sadece hücum
beklenen bir ligde, işin ortasını bulmak, şampiyonluk yoluna sürüş demektir."