Demirören: Sorunları çözmek için yola çıktık

Futbol Federasyonu Başkanlığı için resmen aday olan Yıldırım Demirören, "Türk futbolunun sorunlarını çözmek için yola çıktık" dedi. 13 Süper Lig takımı Demirören'e desteğini açıkladı.

20.02.2012 - 12:31

Demirören: Sorunları çözmek için yola çıktık

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için adaylık başvurusunu resmen yaptı.

Demirören, başvuru sonrası yaptığı açıklamada, federasyon başkanlığı için müracaat eden 19 adaydan biri olduğunu belirterek, ''Tek hedefimiz bu kaosu, kimse yara almadan, kimse üzülmeden, Türk takımları üzülmeden, UEFA ile yeni federasyonun yeni yönetimin yapacağı diyalogla en iyi şekilde çözmek için yola çıktık. Allah hepimize yardımcı olsun diyoruz. Hayırlı olsun'' dedi.

Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün kendisinin adaylığını isabetli bulmadığına yönelik açıklamasının sorulması üzerine, şunları kaydetti:

''Her şeyin hayırlısı. 27 Şubat'ta seçim var. 19 adaydan biriyim. Eğer genel kurul bizleri taktir ederse, sonuçta Galatasarayımız gibi, Bursasporumuz gibi büyük takımların da federasyon başkanı olarak hep beraber bu mücadeleyi yapacağız.''

Bu sabah Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeleriyle yaptığı toplantıyla ilgili bir soruya Demirören, ''Başkanlık olarak 9 senem, aktif yöneticilik olarak da 4 senem olmak üzere aşağı yukarı 13 senem Beşiktaş Kulübü'nde geçti. Hatalarımız oldu, güzel ve mutlu günlerimiz oldu. Biz Beşiktaş camiası olarak bir aileyiz. Beşiktaş Kulübü muhakkak yeni başkanını seçecektir. Ayrılmak kolay değil. Allah hem Beşiktaş Kulübü'nün, hem de Türk futbolunun yardımcısı olsun'' diye cevap verdi.

Yıldırım Demirören, sabah saatlerinde Nevzat Demir Tesisleri'nde Beşiktaş yönetim kurulu üyeleriyle durum değerlendirmesi yaptıktan sonra adaylığını açıklamıştı.

Demirören Federasyon Başkanı seçilirse Beşiktaş'taki görevinden istifa edecek. Seçilmezse Beşiktaş'taki görevine devam edecek.

13 KULÜPTEN DESTEK
Beşiktaş, Gaziantepspor, Mersin İdman Yurdu, Eskişehirspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kayserispor, Kardemir Karabükspor, Samsunspor, Orduspor, Antalyaspor, Sivasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Yıldırım Demirören'in başkanlığını desteklediğini açıklarken, Galatasaray ve Bursaspor destek vermeyeceklerini açıkladı. Fenerbahçe, Trabzonspor, Manisaspor ve ise henüz konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.

27 ŞUBAT'TA BELLİ OLACAK
Mehmet Ali Aydınlar'ın görevinden ayrılmasının ardından, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı, Ankara'da 27 Şubat'ta yapılacak kongre ile belirlenecek.

Başkan adaylarının isimleri şöyle: Ahmet Ata Aksu, Erdal Alkış, Kerem Mahmut Canlı, Erdal Çilek, Yıldırım Demirören, Yılmaz Göbel, Nedim Güneş, Dr.Bülent Gürkut, İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Necati Harman, Tekin Işıklıgil, Mehmet Kara, Semi Kopuz, Zafer Murat Mermer, Ayhan Sağaltıcı, Ümit Sarıkaya, Mehmet Selçuk, Kürşad Tüzmen, Adil Yazıcıoğlu, Zeki Yürekli ve Hasan Zinni

Adayların başvuru süresi bugün mesai bitiminde doluyor. Geçen hafta UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in adı ön plana çıkmış ancak Erzik aday olmayacağını açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...