Demirören'den isyan ve özür

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, düzenlenen basın toplantısıyla hakem hatalarına tepki gösterdi. "Bilinçli ve hain bir senaryonun içindeyiz" diyen Demirören, "Ancak bizi kolay lokma sananlar, yutamayacaklarını anlayacaklar" diye konuştu. Demirören, Oğuz Sarvan'a yönelik sözleriyle ilgili olarak da, "Halkımızdan özür diliyorum" dedi.

Haberler 26.12.2008 - 16:35

Demirören'den isyan ve özür

Beşiktaş yönetimi, Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinde, Turkcell Süper Ligin ilk yarısında yaşanan hakem hataları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Görüntülerle de desteklenen toplantıda, başkan Yıldırım Demirören sert açıklamalar yaptı.

Beşiktaş üzerine son 20 yıldır oyun oynadığını iddia eden Demirören, "O yıllarda şampiyonluklar bu kadar değerli değildi. Gelirler arttı şampiyonluk daha değerli hale geldi. Beşiktaşın ulaşacağı güçlü yapı belli çevreleri rahatsız etti ve oyunun ikinci perdesi başladı. Samsunspor maçıyla başlayan ve bugüne kadar devam eden olaylar var. 2004'ten bu yana dikkat çekmeye çalıştığım 3 büyükler gerçeği gizlenmeye ve 2 büyük yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. Camiamınız görmesi gereken budur. Bu oyunu bozacak olan da büyük Beşiktaş camiasıdır" dedi.

Toplantının devamında sert ifadeler kullanan Demirören, "Bilinçli ve hain bir senaryo ile karşı karşıyayız. Ancak bunu gerçekleştiremeyecekler. Bugüne kadar Beşiktaşlılık duruşumuzu anlayamanyanlar, bugünden sonra vereceğimiz tepkinin içinde boğulacaktır. Bugüne kadarki sessizliğimiz acizlikten değil efendiğilmizdendi. Bundan sonra da başarı için her yol mübahtır anlayışına karşıyız. Ancak bizi kolay lokma sananlar, yutamayacaklarını anlayacaklar" diye konuştu.

Camianın bu konuda birlik olması gerektiğinin altını çizen Demirören, "Bana hakaret etmeyi marifet sayabilrsiniz. Fakat bu noktada önemli olan Beşiktaş değerleridir. Bu değeri yıpratanlar bu senaryoda figürandır. Biz başkaları gibi federasyon binasına yürüyüp, 2 gün sonra maç kazanmayız. Bizim mücadelemiz maç kazanmak ya da şampiyon olmak değil Aynı ilkelerin arkasında şampiyon olduğumuzda da durmak. Beşiktaşı'ın lehine de olsa hakeme tepki gösteren yine büyük Beşiktaş taraftarıdır” şeklinde konuştu.

FULYA VE STAT PROJELERİ
Başkan Demirören, Beşiktaş'ın saha içinde önünün nasıl kesildiğini, sistemli şekilde nasıl haksızlıklara uğradığını, çalınan düdükler ve gösterilen kartlardaki çifte standartların nasıl Beşiktaş aleyhine geliştiğini, toplantıda gösterdikleri görüntülerde hep birlikte gördüklerini vurgulayarak, ''Bunlar saha içinde yaşadıklarımız. Bir de saha dışında karşımıza çıkanlar, daha doğrusu çıkartılanlar var. Beşiktaşımız bugün Türkiye ve Avrupa'nın hiçbir kulübünün sahip olamadığı Fulya gibi bir projeye sahip. Bu projenin bilinçli olarak engellenmesi için yapılanları, her Beşiktaş taraftarının ve bütün kamuoyunun gördüğüne inancım sonsuzdur. Fulya gibi bir proje Beşiktaş'ın ekonomik büyüklüğündeki ön önemli adımlardan biridir. Daha önce söylediğim senaryoyu yazanlar bu projeden rahatsız olmaktadırlar. Beşiktaş'ın önünde olmayacak engellerden biri de yeni stat projesi. Yeni stat projesini neden gerçekleştiremediğimizi anlatmanın da zamanı geldi. Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Hasan Doğan'ın katkılarıyla ve kendi finansmanınızla dünyanın en deneyimli firmasına çizdirdiğimiz amfi tiyatrosu olan, üstü kapanarak fuar alanına gelen, tarihi dokuyu bozmadan çizilen bu proje 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a armağanımızdır. Ancak UEFA standartlarında zorunlu olan 2 bin 500 araçlık kapalı otopark nedeniyle Kültür Bakanlığı bürokratları, trafikte yoğunluk yaşanacağını gerekçe göstererek projemizi bekletmektedirler. Bize önerilen, stadı başka bir yere taşımamızdır. BJK İnönü Stadı Beşiktaş'ın kalbidir. Konumu açısından dünyanın en güzel yeridir. Bizim bundan vazgeçmemiz asla mümkün değil. Biz bu engelleri yaşarken rakiplerden birinin stadı ruhsatsız, diğerine ise her türlü destek verilmektedir. Beşiktaşlılar'ın, bu açıklamadan sonra 'Neden destek verilmiyor?' diye sorgulaması gerekiyor'' şeklinde konuştu.

ÖZÜR VE TEKLİF
Demirören, Galatasaray derbisi sonrası MHK Başkanı Oğuz Sarvan'a yönelik medyaya yansıyan sözleriyle ilgili olarak ise, "Galatasaray maçı sonrası MHK Başkanı Oğuz Sarvan hakkında sövme içermeyen, kaba ifadeler kullandım. Beşiktaş başkanına yakışmayan sözler nedeniyle halkımızdan özür diliorum. Ancak bunlar baştan beri anlattığım senaryoya olan bir tepkidir" dedi.

Demirören sözlerinin sonunda ise bundan sonraki MHK Başkanı'nın Kulüpler Birliği'nin ortak bir aday olarak federasyona sunulması teklifinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...