Demirören'den Terim'e sürpriz teklif

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yaklaşan TFF başkanlığı seçimi öncesi önemli bir açıklamada bulundu. Demirören, Fatih Terim'e TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu söyledi.

Ntvspor 16.06.2015 - 09:25

Demirören'den Terim'e sürpriz teklif

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 25 Haziran'da yapılacak seçimli olağan genel kurulunda yeniden aday olan mevcut başkan Yıldırım Demirören, herkesin saygı duyacağı bir yönetim kurulu listesi hazırladığını söyledi.

TRT Spor'da katıldığı programda değerlendirmelerde bulunan Yıldırım Demirören, Süper Lig'den 16, PTT 1. Lig'den 15, 2. ve 3. Lig'den 80'e yakın kulüp ile futbol ailesinden birçok derneğin kendisine destek verdiğini ifade etti.

Aldığı desteğe layık olmaya çalışacağını dile getiren Demirören, "Türk futbol ailesi bizimle hareket etmek istiyor. Bu destek ve güvene layık olmaya çalışacağız. Seçimden önce en az 61 imza verenler aday oluyor. Şu an 240'a yakın imza durumum var. Herkesin saygı duyacağı, seveceği ve herkesi kucaklayacak bir yönetim kurulu kuruyorum. Bütün futbol ailesini bir araya getireceğiz" diye konuştu.

Demirören, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticilerinden Nihat Özdemir'in yönetim kurulu listesinde yer aldığını ifade etti.

"TERİM SICAK BAKMADI"
Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e yönetim kurulu listesinde yer alması için teklifte bulunduğunu ancak Terim'in buna sıcak bakmadığını belirterek, "Fatih Terim sadece hoca değil. Kendisi kravatsız yöneticimiz" dedi.

PTT 1. Lig'e düşen 3 takımın, bu sezon küme düşmenin kaldırılarak gelecek yıl Spor Toto Süper Lig'in 21 takımla oynanması talebi konusunda karar verme durumunun olmadığını belirten Demirören, bu kararı futbol ailesinin verebileceğini anlattı.

Yıldırım Demirören, UEFA Avrupa Ligi vizesi alan Başakşehir'in UEFA'dan ceza alacağı yönündeki iddiaların inandırıcı olmadığını ve herhangi bir ceza beklemediğini belirtirken, 3 Temmuz sürecinin kendileri açısından tamamen kapandığını da sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...