Demirören'den Terim'e sürpriz teklif

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yaklaşan TFF başkanlığı seçimi öncesi önemli bir açıklamada bulundu. Demirören, Fatih Terim'e TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu söyledi.

Ntvspor 15.06.2015 - 22:46

Demirören'den Terim'e sürpriz teklif

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'e TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu söyleyen başkan Demirören, "Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil. Kendisi kravatsız yöneticimiz" dedi.

Geçtiğimiz sezonu değerlendiren Yıldırım Demirören, "Çok çekişmeli bir lig geçti. Hatalar elbette oldu ama kamuoyu, bize duyduğu güvenden dolayı sonuçları kabullendi. şampiyon Galatasaray'ı da kutluyorum" ifadelerini kullandı.

SÜPER LİG A.Ş. AÇIKLAMASI

Demirören, Süper Lig A.Ş. ile ilgili olarak ise, "Süper Lig A.Ş. kulüplerin işine çok yarayacak. Kendi ekonomilerini oradan sürdürecekler. Bu Süper Lig'le kalmamalı. PTT, 2. Lig ve 3. Lig'le de görüştüm hepsine vakıf ve AŞ olarak birlik olmalarını söyledim. Böylece tüm kulüpler birlik ve beraberlik içinde hareket edecekler. Futbolun kalitesi, marka değeri artacak" dedi.

"BU KARAR MİLATTIR"

"Yayın ihaleleri de çok daha iyi olacak" diyen TFF Başkanı, "İnşallah 2017 sonrasında kanunla birlikte bu adımlar atılacak. Kulüplerimiz bu konuya hazırlanıyorlar. 2017'ye kadar süre var. Biz de gelirimizin %8'inde fedakarlık yaparak kulüplere yardımcı olduk. Bütün kulüpler bir araya gelirse 2017'de yapılacak yayın ihalesinde rakamın yükseleceğine inanıyorum. Bu karar milattır. Kulüpler kendi pazarlamasını yapacak ve satışını yapacak. Futbol ailesinin bütün bireylerinin de buna destek olması lazım. Muhakkak ki aksilikler olacaktır ama düzeltirsiniz" şeklinde konuştu.

YABANCI SINIRLAMASI!

Yabancı kuralı ile ilgili de konuşan Demirören, "Yabancı sınırı ile ilgili karar marka değerine büyük katkı sağlayacak. Yeter ki iyi yabancılar transfer edilsin. Orada lisans ücretleri biraz yüksek oldu, onu da indireceğiz. Bu karar yerli oyuncuyu rekabetin içerisine sokmak olarak görülmeli" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...