Denizli: 30. hafta şampiyonluğu garantileriz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligin 7. haftasında Başkan Yıldırım Demirören'e geçtiğimiz sezondan daha kolay şampiyon olacaklarını söylediğini ve bu sezon 30. hafta şampiyonluğu garantileyeceklerini belirtti.

01.12.2009 - 09:29

Denizli: 30. hafta şampiyonluğu garantileriz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, bu sezon 30. haftada şampiyonluğu garantileyeceğini düşündüğünü söyledi.

Kanal Türk'de yayınlanan ''Son Kale'' adlı programda sezon sonu için tahminlerde bulunan Mustafa Denizli, ''Bu sezon 24. ve 25. haftalarda iddialı takımların sayısı geçen yıldan daha fazla olur. 26. haftada Bursaspor ve Kayserispor da olabilir. 30. haftada bu iş biter. Belki 30'da biz biteriz. Belki biz kalırız yarışın dışında. Ama benim düşüncem biz o haftalarda bu işi garantileriz'' diye konuştu.

''ŞAMPİYONLUK İÇİN SON HAFTAYI BEKLEMEYECEĞİZ''
''Kahin olmaya gerek yok'' diyen Denizli, ''Bu sezon 7. hafta sonunda başkanımız Yıldırım Demirören ile sohbet ediyorduk. Fikirlerimi sordu; Ben de 'Geçen yıldan kolay olur, Beşiktaş'ın şampiyonluğu' dedim. Bence daha kolay olur Beşiktaş'ın şampiyonluğu, bence son haftayı beklemeyeceğiz'' dedi.

Denizli, ''Gelecekte takımının nerede olacağını söylemek için çalıştığın grubu bilmen, tanıman lazım. Rakiplerin de neler yapabileceğini görmen lazım. Bir takım sezona sahada beklenen düzeyin üstünde başlarsa, bunu uzun süre sürdürmek mümkün değildir. 6. ve 7. hafta bazı takımları şampiyon ilan etmenin, bize ve o takımlara etkileri muhakkak vardır'' diye konuştu.

''SAĞLIKLI BİR DELGADO EN BÜYÜK ÖZLEMİMİZ''
Kimi futbolcuları da tek tek değerlendiren Denizli, kendisinin ve takımdaki arkadaşlarının en büyük özleminin sağlıklı bir Delgado'nun takıma dönmesi olduğunu vurguladı.

Denizli, espri olarak söylemiş olsa da 10.5 numaraya en uyum gösterecek oyuncunun Delgado olduğunu vurgulayarak, ''Delgado, futbolun güzelleştirici baş unsurudur. Sağlıklı bir Delgado benim ve arkadaşlarının en büyük özlemidir'' dedi.

''TABATA, GAZİANTEPSPOR'DA BU DEĞİLDİ''
Beşiktaş ile Gaziantepspor'un oyun formatlarının çok farklı olduğunu anlatan Denizli, ''Tabata, Gaziantepspor'da bu değildi. Tabata'nın Gaziantepspor'da oynadığı gibi olması için Beşiktaş'ta 1. sırayı alması lazım, bunun olması mümkün değil'' diye konuştu.

''NİHAT'I DEĞERLENDİRMEK İÇİN SÜRE KISA''
Denizli, Nihat Kahveci için ''düş kırıklığı, ya da mükemmel'' demek için geçen sürenin kısa olduğunu söyledi.

Nihat'ın gelişimine bakıldığında anormal bir tablonun olmadığını belirten deneyimli teknik adam, ''Nihat'ı tartışacak futbolla ilgili herhangi biri olmamalı. Nihat'ın birşeyi ispat etmesine gerek yok. Nihat normal olarak performansını ortaya koyarsa, her geçen gün büyüyecek. Nihat'a partnerlik yapacak kişinin zorluğunu yaşıyoruz. İspanya'da iyi ikili olduğu Kovaçeviç gibi bir oyuncu olsa, bu kez 3. bir oyuncuya da ihtiyaç olacak'' diye konuştu.

''BOBO'YU GÖNDERMEM''
Bobo'nun, kadroya almadığı bir maçtan sonra, ''Beni düşünmüyorsanız devre arasında kendime yol çizeyim'' dediğini dile getiren Denizli, ''Ben futbolculara oynama garantisi veremem. Benim bu kadroda tutmak istemediğim hiçbir futbolcu o kadroda kalamaz. Bobo, bu kadroda ise ona güvendiğim, onunla devam etmek istediğim için kadroda. Bobo iyi futbolcu, gitmesini istemem'' dedi.

Denizli, Makukula'nın transferinin söz konusu olmadığını, kendilerinin yalnızca Delgado'nun dönüşü için formül arayışında olduklarını, ekibine takviyeye gerek olmadığını, takımının her geçen gün performansının üstüne koyacağını kaydetti.

Denizli, daha önce söylediği ''Türk pasaportlu 10.5 numara''nın Yıldıray Baştürk olduğunu anlatırken, daha sonra bu oyuncudan vazgeçtiklerini bildirdi.

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa karşısındaki yenilgisini, derbi yitirmesinin ardından çıktığı ilk maçı seyircisiz oynamasına bağlayan Denizli, bu sezon Fenerbahçe'nin başaktörü olan Emre ile Bilica'nın olmamasının da takımı etkilediğini dile getirdi.

Galatasaray'da Arda'ya kaptanlık verilince, Galatasaray camiasının dışında kişilerin yorum yaptıklarını ifade eden Denizli, ''Kendisini Metin Oktay ile kıyaslayanlar oldu, bunlar doğru yaklaşımlar değil. Bu baskı yaratıyor. Bu baskıları her kişinin rahatlıkla karşılaması normal değil. Bütün gözlerin odaklandığı bir futbolcuya bu fazla gelebilir'' diye konuştu.

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ
Denizli, ''Milli takım ve Beşiktaş'ta aynı anda görev alabilir misiniz?'' sorusunu, ''Galatasaray'dayken ve Kocaeli'ndeyken milli takımdaydım. Onurlu bir çalışma, ama buna gerek yok. Milli takım Haziran ayına kadar maç yapmazsa ne farkeder. Bu, milli takım kalitesini değiştirir mi? Hiçbir eksik olmaz. Bunun acelesi yok. Teklif olursa; ben görevimi ancak kendi zamanım içinde yapabiliyorum. Şu bir gerçek ki herkes milli takım için, kulüp içinde olsun, dışında olsun elinden geleni yapar. Fatih hoca bile yardım isteseler vermeyecek mi?'' diye yanıtladı.

Öte yandan futbolcularını, ''Beşiktaş kolejinin öğrencileri'' olarak değerlendiren Denizli, taraftarlara da ''5-6 ay önce muhteşem tablolar yine gerçekleşir, merak etmesinler'' mesajını gönderdi.

Denizli, ''Futbolcular arasındaki gelir farkları sorun yaratıyor mu?'' sorusunu da, ''Bunlar bizim iç konularımız'' diyerek yanıtsız bıraktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...