Denizli: Beşiktaş'ın gol sorunu olmaz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kamp yaptıkları Antalya'da NTV SPOR'un sorularını yanıtladı.

NTV SPOR'dan Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtlayan Mustafa Denizli, Antalya kampını şöyle değerlendirdi:
"Ağırlıklı olarak kupa ve lig için çalışma yapıyoruz. Arada oynadığımız maçlar da test açısından önemli. Kamp döneminin en ağır çalışmasını yaptık bu sabah. Çalışmalar devam edecek" ifadesini kullanırken ikinci yarı için de "Umarım geçen yılın tekrarını yaşarız. Önümüzde zor bir dönem var. Ediğindiğimiz önemli tecrübeler var. Ligin ikinci yarısının keyifli geçeceğine inanıyorum. Biz de elimizden geleni yapacağız."

Tecrübeli teknik adam, ilk yarıda oynadıkları futbolla eleştirilen Tabata ve Nihat Kahveci için "Ortam değişti. Beyindeki algılamalar değişti. Daha rahatlar. Normal kalitelerini ortaya çıkarmaya başladıkları zaman daha iyi olacaklar" açıklamasını yaptı.

Sakatlığı nedeniyle takımdan bir süre uzak kalacak olan Matteo Ferrari'yle ilgili olarak Denizli, "Takımda her futbolcunun eksikliği hissedilir. Sürekliliği olan bir futbolcu. Biz Ferrari'siz zorlanmayız. Onun yerine oynayacak isimler var" dedi.

Mustafa Denizli, takıam dönüp dönmeyeceği merak konusu olan Delgado'nun durumu hakkında da şöyle konuştu:
"Beşiktaş Teknik Direktörü, "Delgado'nun sağlıklı bir şekilde aramızda olması önemli bir avantaj. Son 7-8 ay onun için zor geçti. Ama şartlar uygun olursa yolumuza böyle devam edeceğiz. Öncelikli olarak Delgado'nun durumunun netlik kazanması lazım. Fizik olarak çalışmalara cevap vermesi lazım. Ona göre uygulama yapacağız."

Denizli, genç futbolcular hakkında, "Gençlerle ilgili yazılanlar herkesin kendi düşüncesi. Gençlerin ne zaman takıma gireceğini biz değerlendiririz" diye konuştu.

Mustafa Denizli, ligin ilk yarısında yaşadıkları gol sorunu hakkında ise "İlk yarıdaki gol sorununu atlatırırz. Vitesse maçında bunu gösterdik. Beşiktaş'ın gol sorunu olmaz" ifadelerini kullandı.

DENİZLİ: TRANSFER YAPMAYACAĞIZ
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, basında çıkan transfer dedikodularının doğru olmadığını belirterek, "Beşiktaş'a hiç kimse gelmeyecektir. Bundan sonra yazılacak olanlara da taraftarlarımız itibar etmesin. Bu kadro bizim hedeflerimiz gerçekleştirmemize yeter" diye konuştu.

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde devre arası çalışmalarını sürdüren Beşiktaşlı futbolcular, kaldıkları Gloria Serenty Otel'de düzenlenen barbekü partisine katıldılar. Tenik direktör Mustafa Denizli'nin de katıldığı partinin ardından, futbolcular ve teknik heyet basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Delgado'nun takıma dönmesiyle ilgili bir soruyu da cevaplayan Denizli, "Delgado ayın 16'sında İstanbul'da olacak. Geldiğinde durumunu değerlendireceğiz. Devam edip etmeyeceği konusunda bilgi vereceğiz" dedi. Denizli, Batuhan'ın takımdan ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki sorulara da, "Bu kararı Batuhan verecek" şeklinde cevapladı.

İkinci devre hazırlıklarının programlı şekilde sürdüğünü kaydeden Denizli, şöyle devam etti: "Hazırlıklar programlı şekilde sürüyor. Önümüzdeki hafta oynayacağımız kupa maçı ve yaklaşan ikinci devre hazırlıkları, planladığımız şekilde devam ediyor. Nobre ve Tabata'nın ilk yarıda normal çizgilerine ulaştığını söyleyemeyiz ama ikisi de bu takım için çok önemli oyuncular. Ümit ediyorum ki, ilk yarıdaki görüntülerinden çok farklı olacaklardır. Buna inanıyorum. Ben onlarda umudumu hiç kesmem. İkinci yarı çok farklı mücadele edeceklerine inanıyorum."

Bir gazetecinin, "Geçen yıl Antalya kampına geldiğinizde ligde 6. sıradaydınız ve çok eleştiriliyordunuz. Bu yıl da 5. sırada Antalya kampına geldiniz. Neler düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorusuna Denizli, "Aslında geçen senenin bir adım önündeyiz. Ümit ederim ki lig sonunda da bir adım önde oluruz" dedi

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...