İlişkili Haberler

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında sahasında Bursaspor ile karşılaşacak olan Galatasaray, hazırlıklarını sürdürüyor. Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi'nde basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya gelen Teknik Direktör Mustafa Denizli, takımın son durumunu değerlendirdi.

Denizli, "Her geçen gün yeni fikirler elde ediyoruz. 6 gün içerisinde bir tane de maçımız oldu. Sıkışık bir takvimimiz var. Bütün bunları yavaş yavaş kolay bir hale getirmeyi planlıyoruz. Cuma günü de önemli bir maçımız var. Salı ve devamında da son derece önemli bir müsabaka oynayacağız. Yeni yeni adapte olmaya başladığımız çalışma dönemimiz var. Bir yarışın içerisindeyiz. Galatasaray dediğiniz zaman yarış kelimesi ikizi gibidir. Yarış nerede varsa Galatasaray orada var oldu. Bu yarışları en iyi bitirmek amacıyla çalışmalarımızı sıkılaştıracağız. Hedeflerimizi belirgin hale getireceğiz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalardan son derece memnunum. Bu görüntü önümüzdeki günlerde şu anda ikinci planda olan skorları da olumlu etkileyecektir. Yarışmaya bu camiada başladım ve bugüne kadar devam ettim. Bundan sonra da aynen ve daha kararlı bir şekilde devam edeceğim. Ekibim yönetim taraftarımız bizimle birlikte hareket ediyor. Her geçen gün bizim için daha önemli çalışmalar ortaya koyacak. Düşündüğümüz her şeyi yavaş yavaş gerçekleştireceğiz. Son derece ciddi bir heyecana sahiptim. Bunu yavaş yavaş oturtuyorum ama asla kaybolmasına izin vermem. Kendi hesaplarımız var. Camiaya ve taraftarımıza bu bilgileri de iletmek istiyorum" dedi.

"TÜRKİYE'DE HİÇBİR YARIŞ GALATASARAY'SIZ YÜRÜMEZ"

Ligde 13 haftayı geride bıraktıklarını hatırlatan Denizli, "Bu haftalarda rakiplerimizde oluşan şu an itibariyle puan farkı var. Farka baktığınız zaman yaklaşık 2, maksimum 3 maçlık bir avans var. Bunlar Galatasaray için, benim için, futbolcularım için asla önemli farklar değildir. Hayatım boyunca böyle geriden takip ettim. Bunlar çok rahatlıkla telafi edilebilir. Daha kötüsünü de gördük. Bunlar bizim için problem değil. Türkiye’de hiçbir yarış Galatasaray’sız yürümez. Ufak tefek sonular takımların ayrılmaz parçasıdır. Bugün ilk kez takımla birlikte tesisin dışında bir yerde olacağız. İki haftalık süre sonra her şey yerli yerinde olacaktır. Bu zaman dilimi birbirimizi tanımak adına gereklidir. O süreçte takım, tesis, yönetim, her şeyi yavaş yavaş tanıyacağım. Bu durumu aştık, yine aşacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu yolculukta zaman zaman sendeleriz ama düşmeyiz" şeklinde konuştu.

"FLORYA'DA KÜSLÜKLERİ BİTİRECEĞİM"

Ligin 13. haftasında oynanan Kasımpaşa karşılaşmasında oyuncuların aralarında küslükler yaşandığını ifade edilmesi üzerine deneyimli teknik adam, "Küslüklerin yaşanması doğaldır. Bir teknik adam bunlara şaşırmamalı. Ben Florya’da bu sorunları bitireceğim. Ufuk tefek sorunlar vardı. Ben derken kendimden bahsetmiyorum. Ekibimden bahsediyorum. Ben merkezindeyim. Öncelikle kendim halletmeliyim. Bir takımda sorunlar yoksa takım değildir. Bunlar problem değil. Galatasaray’ın hala yüzde 51 şampiyonluk şansı var. Galatasaray’ın her şeyde bu şansı vardır" diye konuştu.

"HAMZA HOCA'YA ULAŞAMADIM"

Göreve geldiği ilk gün 'Hamza Hamzaoğlu ve Fatih Terim'den bilgi alacağım' şeklindeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine başarılı çalıştırıcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"İlk gün Fatih Hoca'yı aradım ve ertesi gün bir saatini bana ayırdı. Her şeyini benimle paylaştı. Hamza Hoca'yı da aradım bir kez çaldı ve açmadı. Daha sonra da telefonu kapalıydı, ulaşamadım. Hamza Hoca'nın yardımcısı Yıldırım Hoca'yı aradım ve kendisine görüşemediğimi ilettim. Benim onda telefonum olmayabilir. Bu konuyu kısa kesmek istiyorum. Bu dönemin sonunda yardımcılarımı belirleyeceğim. Bu dönem içinde olaylara kendim müdahil olmak istiyorum."