İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kayserispor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, kendileri için çok zorlu bir gece olduğunu belirtti.

Denizli: ''Her bakımdan zorluydu. Psikolojik olarak böyle bir yarışın içinde olunca zorluklar da yaşanıyor. Maçtan önce sevginin zorluğunu yaşadık. Maç öncesi bizim için olağanüstü bir tabloydu ama biraz gerildik. Çünkü normal şartların dışında bir şekilde stada vardık. Isınmada asgari 15 dakika kaybettik. Özellikle otobüsümüzün içine giren meşalelerin dumanları futbolcuları gerçekten rahatsız etti. Bundan sonra bunu devam ettireceksek, umarım otobüste nefes almamızı zorlamayacak şekilde olur'' dedi.

Sahaya çıkan futbolcuların 1.5 kilometrelik yolu 2 saatte kat ettiklerini ifade eden Denizli, ''Orada o kadar çok meşale yakıldı ki bir ara otobüste göz gözü görmüyordu. Maçtan önce bizim en yoğun stres yaşadığımız dönemdir. Orada maça yetişebilecek miyiz diye stres yaşadık. Yola her maça çıktığımızdan erken çıktık. Buna rağmen bunlar oluyor. Yaşanmış güzel bir gün olarak görüyoruz. İlk kez böyle bir tablo ile karşılaşıyoruz'' diye konuştu.

Denizli, taraftarların maç boyunca da olağanüstü destek verdiğini dile getirirken, ''Oyunda 90 dakika içerisinde beklediğimiz pozisyon üretimi gerçekleşti. Kalemizde fazla tehlike yaşamadık. Rakip 10 kişi kalınca hem zorluğu, hem kolaylığı yaşadık. Zaman zaman 10 kişi kalan takımlara karşı mücadele etmek konsantrasyon eksikliği yaratıyor. Kayserispor'un zor bir takım olduğunu biliyoruz. Her şeye rağmen 3 puan aldık ve keyifli bir geceydi. Maç öncesi ile maçın içindeki destekle taraftarımız güne damgasını vurdu ve biz de 3 puanı kazanarak yolumuza devam ettik'' dedi.

Rakiplerinin oynayacağı maçlardan sonra zirvedeki tablonun belirleneceğini ifade eden Denizli, ''Rakiplerimiz istemediği sonuçlar alırsa zirvedeki bu tablo zor değişir. Futbolda neyin ne zaman olacağını önceden kestirmek zor. 26-27. hafta benim düşündüğüm şekilde gelişiyor. Ben söylediğimde 7 takım şampiyonluk yarışındaydı. 27. hafta sonunda ne kadar takım kalır göreceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

KAFKAS: İYİ MÜCADELE ETTİK
Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Beşiktaş karşısında yenilmelerine rağmen iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Kafkas, ilk 20 dakika Beşiktaş'ın hızını kesmeyi planladıklarını belirterek, ''Beşiktaş maça iyi başladı. Tam dengeyi kurduktan sonra 10 kişi kaldık. Bizim için sevindirici olan iyi mücadele etmemiz oldu. Beşiktaş takımını tebrik ederim ve başarılar dilerim'' diye konuştu.