İSTANBUL - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde B Grubu'ndaki 3. sınavını bugün Almanya'nın Wolfsburg takımı karşısında verecek Beşiktaş'ın ''Devler Ligi''ndeki maçları, teknik direktör Mustafa Denizli için ayrı bir anlam taşıyor.

Fenerbahçe'de görev yaptığı 2001-2002 sezonunda ''Devler Ligi''de ''sıfır' çeken, Beşiktaş'ın başında çıktığı ilk maçta da Manchester United'ın 1-0, ikinci karşılaşmada ise CSKA Moskova'nın 2-1'lik galibiyetlerine engel olamayan deneyimli teknik adam, ilk puan veya puanlarını Almanya deplasmanında almaya çalışacak.

Siyah-beyazlıların Wolfsburg karşısında alacağı puan veya puanlarla deneyimli teknik adam da ''Devler Ligi''nde kariyerindeki ilklere imza atacak.

Mustafa Denizli yönetimindeki Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2001-2002 sezonunda F Grubu'nda yaptığı 6 maçı da yitirerek, hiç puan alamadı.

Grup maçlarını 3 gol atıp, 12 gol yiyerek son sırada tamamlayan Denizli yönetimindeki Fenerbahçe, aynı zamanda şimdiye kadar ''Devler Ligi''nde mücadele eden Türk takımları içindeki en kötü performansı sergiledi.